Znamy termin Supercopa Argentina

Argentyńska Federacja Piłkarska (AFA) ogłosiła termin rozegrania Supercopa Argentina 2015. Mecz pomiędzy Boca Juniors i San Lorenzo zostanie rozegrany w środę 3 lutego 2016 roku. Na razie nie podano jeszcze miejsca jego rozegrania.

Mecz o Superpuchar Argentyny rozgrywany jest pomiędzy mistrzem i zdobywcą krajowego pucharu. W 2015 roku oba te trofea zdobyli Boca Juniors wiec jako przeciwnika wyznaczono im wicemistrza kraju San Lorenzo de Almagro.

Supercopa Argentina jest bardzo krótka, bo do tej pory rozegrano zaledwie trzy jego edycje. W pierwszej w 2012 roku zagrali Boca Juniors (jako triumfator Copa Argentina) z Arsenalem de Sarandi (mistrz). Xeneizes po bezbramkowym remisie na stadionie w Catamarca przegrali w rzutach karnych 3:4. Kolejne edycje kończyły się zwycięstwami Velezu Sarsfield w 2013 roku (jako mistrz pokonał1:0 Arsenal de Sarandi) i Huracan w 2014 roku (jako zdobywca Copa Argentina pokonał 1:0 River Plate).

Dla San Lorenzo będzie to pierwszy występ w finale Supercopa Argentina i zarazem będzie oficjalnym debiutem nowego trenera Pablo Guede, który zastąpił na tym stanowisku Edgaro Bauzę.

Ekipa która zdobędzie trofeum zdobędzie prawo gry w przyszłorocznej Copa Sudamericana. Paradoksalnie jest to dla nich jedyna szansa, by załapać się do tych rozgrywek, bo z rozgrywek ligowych wywalczyli prawo gry w bardziej prestiżowym Copa Libertadores.

telam.com

Facebook Comments

1 komentarz do "Znamy termin Supercopa Argentina"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    14 grudnia 2015 - 00:11 | Link

    Będzie trzeba obejrzeć.

Komentarze są wyłączone.