Oferta za Carrizo i zapytanie o Gonzaleza

Choć media w Argentynie żyją mundialem, to po kilku dniach przerwy przebiła się w końcu jakaś bardziej konkretna informacja odnośnie ruchów transferowych Boca Juniors. Xeneizes ponoć złożyli Rosario Central oficjalną ofertę kupna Federico Carrizo oraz zapytanie do Lanus w sprawie Diego Gonzáleza.

Głównym celem dla ekipy prowadzonej przez Carlosa Bianchiego w nadchodzącym półroczu będzie awans do Copa Libertadores. Droga ku temu wiedzie przez wygranie ligi, triumf w Copa Argentina, lub zajście najwyżej z wszystkich klubów argentyńskich w najbliższym Copa Sudamericana. Virrey chce w tej sytuacji mocno odmłodzić i wzmocnić linię pomocy. Wśród kandydatów do tej roli są właśnie Carrizo i Gonzalez. W przypadku tego pierwszego media informują, że bosteros zaoferowali Rosario Central 3 mln dolarów.

Jeżeli chodzi o Diego Gonzaleza, to Xeneizes mają konkurencję w postaci brazylijskiego Flamengo. Władze Boca chcą Lanus w ramach rozliczenia zaoferować obrońcę Guillermo Burdisso, który właśnie wrócił z Turcji z wypożyczenia.

W ostatnim czasie skomplikowała się natomiast kwestia sprowadzenia Césara Meliego z Colon de Santa Fe, gdyż Bosteros czekają wpierw na rozstrzygnięcie w sprawie sprowadzenia Gonzalo Castellaniego z Godoy Cruz. Wygląda na to, że tylko jeden z tej dwójki może trafić na La Bombonera.

Niestety ciągle nic nie wiadomo w sprawie dopięcia transferu Juana Sánchez Miño do AC Torino, a w sprawie niekończącej się noweli “Co będzie z Riquelme” prezydent klubu, Daniel Angelici stwierdził w mediach, że na 99% podpisze nową umowę z klubem.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.