Zarate żegna się z Boca

Napastnik Mauro Zarate z końcem czerwca przestanie być zawodnikiem Boca Juniors. 34-letni napastnik zdecydował się na rozwiązanie umowy wykorzystując zapis w umowie mu to umożliwiający. Gracz poinformował o tym kolegów podczas piątkowego treningu w ośrodku Ezeiza.

Zawodnik ma ważną umowę do końca grudnia 2021 roku, ale widnieje w niej również zapis, że może ona zostać rozwiązana w czerwcu na jego wniosek. Napastnik podjął taką decyzję sfrustrowany brakiem gry.

Zarate trafił na La Bombonera w czerwcu 2018 roku po rozwiązaniu umowy z Watford. Było wówczas wiele “szumu” medialnego, gdyż pół roku przed dołączeniem do Boca grał na wypożyczeniu w Velez Sarsfield, którego jest wychowankiem i z którym to klubem mocno jest związana jego rodzina. El Fortin liczyli, że po rozwiązaniu umowy z angielskim klubem będzie to właśnie u nich kontynuował grę. Mauro wybrał jednak Boca co uznano w tym klubie za “zdradę”.

Pierwszy sezon 2018/19 miał w miarę udany. Zagrał w 23 spotkaniach ligowych i strzelił 8 goli. Do tego dorzucił 3 trafienia w sześciu meczach Copa Libertadores. Po objęciu sterów w Boca przez Miguela Angela Russo już tak różowo nie było. Za jego kadencji wystąpił w 22 spotkaniach i strzelił 4 gole, ale w tylko 14 wybiegł w wyjściowym składzie i tylko 5 z nich rozegrał w pełnym wymiarze czasu.

W ostatnim czasie był kontuzjowany i ostatni mecz rozegrał przeciwko Atlético Tucumánem 18 kwietnia. Po urazie powrócił przed Superclasico, ale Russo nie uwzględnił go w kadrze na ten mecz. Pojawił się w niej podczas ostatniego meczu z Barceloną w Copa Libertadores, ale całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. To pogłębiło jego frustrację i mocno wpłynęło na podjętą decyzję.

telam

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.