Zamieszanie z Hurtado

W sobotę wszystkie media w Argentynie informowały, że 19-letni napastnik Jan Hurtado pozytywnie przeszedł testy medyczne i zostanie nowym napastnikiem Boca Juniors. „Xeneizes” mieli za niego zapłacić 5 mln dolarów, którymi miały po połowie podzielić się Gimnasia La Plata i zawodnik. Okazuje się jednak, że Gimnasia we wtorek oficjalnie poinformowała, że przyjęła ofertę włoskiej Genoa CFC.

Klub z Serie A zaoferował za 19-latka 7 mln euro i Gimnasia La Plata wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że oferta została zaakceptowana i teraz włoski klub musi ustalić warunki indywidualnego kontraktu z zawodnikiem.

Argentyńskie media podają, że sam gracz rzekomo nie chce transferu do Włoch i chce kontynuować swoją karierę w Boca Juniors. W ręku ma pewien atut, bo 50% karty wg. dyrektora Nicolása Burdisso należy do samego zawodnika.

Wcześniej niektóre media podawały, że 50% praw nie należy do Hurtado, a do jego poprzedniego klubu Deportivo Táchira. By sytuacja była jeszcze bardziej zagmatwana wenezuelski klub złożył skargę do FIFA na zawodnika, jego menadżera i Gimnasię La Plata, że w nieprawidłowy sposób doszło do rozwiązania umowy przy poprzednim transferze.

W tej sytuacji trudno powiedzieć gdzie zagra utalentowany Wenezuelczyk.

espndeportes/tycsports.com

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź