Zaległości superpucharowe przed Boca

Ogłoszone zostało kalendarium zaległych rozgrywek superpucharowych! Oto, co nas czeka w Argentynie między końcem kampanii ligowej, a Mundialem:

Wiemy, kiedy na ostatniej prostej bieżącego roku odbędą się aż dwie edycje Trofeo de Campeónes, czyli superpucharu toczonego między zwycięzcą czempionatu ligowego, a zdobywcą Pucharu Ligi.

Wygrany zaległego Trofeo de Campeónes za rok 2020 będzie wyłoniony w nietypowej formale “półfinał i finał”. Dlaczego? Ponieważ w latach 2020-początek 2021 Boca Juniors zdobyła jednocześnie mistrzostwo kraju, jak i Puchar Ligi o nazwie Copa Diego Maradona.

Regulamin AfA zabrania automatycznego przyznania pucharu ekipie, jaka sięgnęła po dublet. Z tego względu wicemistrzowie wspomnianych rozgrywek, a więc odpowiednio River Plate i Banfield w dniu 9 listopada bieżącego roku zmierzą się ze sobą o prawo do udziału w bitwie z “Xeneizes” o nierozstrzygnięty przez długi czas skalp.

Oczywiście tak późny termin przeprowadzenia miniturnieju za 2020 rok spowodowany jest powikłaniami administracyjnymi po pandemii covid-19.

Aktualnym posiadaczem Trofeo de Campeónes jest River Plate, który sięgnął po ten puchar w grudniu zeszłego roku

•••

Edycja tegoroczna Trofeo de Campeónes prawdopodobnie zostanie przeprowadzona tuż przed zakończeniem edycji 2020, bo dnia 6 listopada.

Wystąpią w niej Boca jako tryumfator Pucharu Ligi oraz najlepsza drużyna bieżącej kampanii Liga Profesional (a jeśli “Bosteros” zgarną majstra, wtedy też dojdzie do swoistego “półfinału” między Tigre jako przegranym finalistą Copa de Liga Profesional, a wicemistrzem ligi o bilety do startu w finale Trofeo).

Dotychczasowe starcia o Trofeo de Campeónes:

  • Grudzień 2019 – Racing Club (mistrz kraju) vs Tigre (zdobywca Copa de Superliga), wynik 2:0 dla Racingu
  • Grudzień 2021 – River Plate (mistrz kraju) vs Colón (zdobywca Copa de Liga Profesional), wynik 4:0 dla River

Dodajmy, iż w styczniu przyszłego roku ma odbyć się zaległy Superpuchar Argentyny za rok 2020, w którym dojdzie do El Superclásico (Boca jako mistrz Superligi 2019/2020, a River jako jej wicemistrz – taki układ, ponieważ w 2020 wskutek pandemii koronawirusa nie dokończono zmagań o Puchar Argentyny).

Gdzie te mecze zostaną rozegrane? Możliwe, że poza Argentyną! Chętne do ich organizacji są między innymi Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.