Zagrają z Villarreal CF

Boca Juniors dnia 2 sierpnia zmierzą się w towarzyskim spotkaniu na La Bombonera z hiszpańskim Villarreal CF. Znamy również już innych rywali “Xeneizes” podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu.

Rok temu Boca też rozegrała towarzyskie starcie z hiszpańską ekipą. Wówczas w listopadzie pod szyldem Trofeo Antonio Puerta sprawdzili umiejętności FC Sevilli na ich twierdzy Ramón Sánchez Pizjuan. Argentyńczycy golem u samej końcówki wygrali 4:3, a dublet ustrzelił Carlos Tévez.

O towarzyskim spotkaniu z Villarreal poinformował prezydent tego klubu José Manuel Llaneza. Zanim dojdzie do tego meczu “Bosteros” zmierzą się 29 lipca w paragwajskim Ciudad del Este przeciwko urugwajskiemu Nacionalowi. Następnie 5 i 8 sierpnia skonfrontują się odpowiednio z Gimnasią La Plata (na ich stadionie w La Placie) i Banfieldem (na stadionie Padre Ernesto Martearena w Salta). Na 12 sierpnia planuje się jeszcze sparing przeciwko Talleres na obiekcie rywala w Córdobie.

Natomiast na 14 sierpnia, czyli w poniedziałek Boca Juniors stoczy pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. Na etapie 1/32 finału Copa Argentina sprawdzą umiejętności trzecioligowej Gimnasia y Tiro de Salta.

Dla Villarreal swego czasu grali byli piłkarze Boca m.in. Juan Román Riquelme, Martín Palermo, Sebastián Battaglia czy Rodolfo Arruabarrena. Obecnie występuje tam wychowanek “Xeneizes” tj. 21-letni Leo Suárez, który przed tym sezonem został włączony do pierwszej drużyny “Submarino Amarillo” i niewykluczony jest jego udział w rzeczonym meczu towarzyskim.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.