Z nieba do piekła

Boca Juniors przegrali w Mar del Plata 1:4 z Racing Club w swoim pierwszym spotkaniu w ramach letniego Torneo de Verano. Xeneizes od 29 minuty grali bez dwóch zawodników wyrzuconych przez arbitra z boiska.

Pierwsze spotkanie o Copa Ciudad de Mar del Plata można dla Bosteros sparafrazować stwierdzeniem z tytułu. Mecz rozpoczął się dla nich w wymarzony sposób, bo już po kilkudziesięciu sekundach objęli prowadzenie po trafieniu Jonathana Calleriego. Niestety później było już tylko gorzej. Eksperymentalna dwójka środkowych obrońców kompletnie nie radziła sobie z powstrzymywaniem ataków La Academia, a zwłaszcza z Gustavo Bou. Zanim jeszcze Racing doprowadził do wyrównania, to Xeneizes przed utratą bramki ratował słupek i kapitalna interwencja Oriona. Nie trwało to jednak długo, bo najpierw w 18 minucie trafił Bou, a cztery minuty później składną akcję La Academii wykończył Diego Milito.

Dwie szybko stracone bramki chyba za bardzo podgrzały głowy Bostetos, bo najpierw w 24 minucie arbiter musiał wyrzucić z boiska Cristiana Erbesa za uderzenie jednego z przeciwników w twarz, a w 29 minucie to samo zrobił z Leandro Marínem, który “popisał” się brutalnym wślizgiem w nogi Ricardo Centurióna.  Faul był na tyle brutalny, że pomocnik Racingu musiał zejść z boiska. Te dwa wydarzenia w praktyce rozstrzygnęły losy spotkania, gdyż Xeneizes przez ponad godzinę musieli grać w podwójnym osłabieniu. Aktualny mistrz Argentyny dobił ich jeszcze dwoma bramkami, których autorem był niezawodny tego wieczora Gustavo Bou.

Racing Club vs. Boca Juniors – 4:1 (3:1)
0:1 Jonathan Calleri (1′)
1:1 Gustavo Bou (18′)
2:1 Diego Milito (22′)
3:1 Gustavo Bou (44′)
4:1 Gustavo Bou (71′)

Racing Club:
Sebastián Saja – Iván Pillud, Luciano Lollo, Yonathan Cabral, Leandro Grimi – Gastón Díaz (74′ Facundo Castillón), Franciso Cerro, Luciano Aued (67′ Nelson Acevedo), Ricardo Centurión (35′ Marcos Acuña) – Gustavo Bou, Diego Milito (67′ Brian Fernández).

Boca Juniors:
Agustín Orión – Leandro Marin, Claudio Perez, Federico Bravo, Nicolás Colazzo – Cesar Meli, Cristian Erbes, Fernando Gago (83′ Gonzalo Castellani) – Cristian Pavón (37′ José Fuenzalida), Jonathan Calleri, Andrés Chavez (46′ Pablo Pérez).

Czerwone kartki: 24′ – Cristian Erbes (Boca), 29′ – Leandro Marin (Boca).

Żółte kartki: Sebastián Saja, Gustavo Bou (Racing) – Fernando Gago (Boca).

Sędzia: Patricio Loustau.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.