Xeneizes wznowili treningi

Zawodnicy Boca Juniors wznowili w sobotę treningi po świątecznej przerwie. Tym samym aktualni mistrzowie Argentyny i zdobywcy Copa Argentina rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Od godziny 9:00 w sobotę do ośrodka treningowego Casa Amarilla zaczęli się zjeżdżać gracze Boca Juniors. Wśród nich byli Jonathan Silva i Leonardo Jara, czyli dwóch zawodników pozyskanych przed nowym sezonem. Pojawił się również Jonathan Calleri, który wg. włoskich mediów został już “niby” sprzedany do Interu Mediolan, a stamtąd wypożyczony na rok do Bolonii.

Na badaniach medycznych pojawiła się grupa zawodników, którzy byli wypożyczeni do innych klubów. Federico Carizzo i Luciano Acosta pojadą na obóz przygotowawczy do Cardales. Pozostałych, Claudio Chiqui Péreza, Guillermo Pol Fernándeza, Nahuela Zárate, Vasco nie widzi w szerokim składzie Xeneizes i nie zabierze ich na obóz przygotowawczy.

Agent obrońcy Nauhuela Zarate, który ostatnio był wypożyczony do Godoy Cruz, otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy i niewykluczone, że ponownie trafi do klubu z Mendozy. Podobnie Claudio ‘Chiqui’ Perez, który był wypożyczony do Belgrano. prawdopodobnie będzie kontynuował grę w klubie z Cordoby.

W kadrze pierwszego zespołu zabrakło również miejsca dla Franco Cristaldo i Tomása Pochettino, którzy będą do sezonu przygotowywać się pod okiem Rolando Schiaviego w drużynie rezerw.

W kadrze na obóz w Cardales znalazło się miejsce dla 4 graczy młodzieżowych: lewego obrońcy Nahuela Moliny (rocznik 98), prawego obrońcy Pedro Silvy Torrejóna (rocznik 97) oraz dwójki napastników z rocznika 1997, Alexis Messidora i Ivana Leszczuka.

W sobotę zawodnicy zostali poddani badaniom medycznym, a wieczorem uczestniczyli w uroczystym obiedzie w hotelu Sofitel de Los Cardales. Pierwszy trening odbyli dopiero w niedzielę.

Kontuzjowany Fernando Gago (uraz ścięgna Achillesa) najprawdopodobniej powróci do gry na przełomie lutego i marca. Zabraknie go wiec podczas Torneos de Verano, Supercopa Argentina i startu rozgrywek ligowych. Sztab medyczny i trenerski nie będzie się spieszył z powrotem kapitana Bosteros i będzie czekał aż pomocnik będzie w 100% gotowy do gry.

Xeneizes pierwsze spotkanie towarzyskie rozegrają 17 stycznia w San Juan, a ich przeciwnikiem będzie Emelec, aktualny mistrz Ekwadoru.

Wszyscy zawodnicy, którzy pojadą na obóz przygotowawczy w Cardales:

Bramkarze: Agustín Orión, Guillermo Sara, Bruno Galván, Ramiro Martínez.
Obrońcy: Daniel Díaz, Fernando Tobio, Alexis Rolín, Gino Peruzzi, Lisandro Magallán, Juan Cruz Komar, Leandro Marín, Pedro Silva Torrejón, Nahuel Molina Lucero.
Pomocnicy: Pablo Pérez, Marcelo Meli, Cristhian Erbes, Fernando Gago, Nicolás Colazo, Rodrigo Bentancur, Federico Bravo, Luciano Acosta, Federico Carrizo, Alexis Messidoro, Ivan Leszcuk.
Napastnicy: Cristhian Pavón, Carlos Tévez, Andres Chávez, Jonathan Calleri, Sebastián Palacios.

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.