Xeneizes wznowili treningi

W piątek gracze Boca Juniors wznowili treningi po 17-dniowym okresie urlopowym. Bosteros rozpoczęli tym samym przygotowania do nowego sezonu i fazy pucharowej Copa Libertadores 2021. Pierwszy oficjalny mecz rozegrają na La Bombonera we wtorek 13 lipca (w Polsce 14 lipca o godzinie 0:15) właśnie w tych rozgrywkach przeciwko brazylijskiemu Atlético Mineiro.

Kadra Boca Juniors została w tym czasie mocno przebudowana i wciąż nie wiadomo jeszcze jak będzie ostatecznie wyglądać. W zajęciach uczestniczyło już czterech nowych graczy, którzy zasilili w tym czasie Bosteros, pomocnik Marcelo Weigandt wracający z wypożyczenia do Gimnasii La Plata, napastnik Nicolás Orsini kupiony z Lanus (więcej tutaj) oraz dwaj gracze pozyskani z Hurachan, Esteban Rolón i Norberto Briasco (więcej o nich tutaj).

W piątek zawodnicy przechodzili rutynowe badania medyczne. Podczas zajęć nieobecnych było dwóch graczy Sebastián Villa i Carlos Zambrano. Kolumbijski skrzydłowy nie dotarł z powodu problemów z dokumentacją podróży z ojczyzny. Natomiast peruwiański stoper miał problemy z połączeniami lotniczymi. Obaj mogą nawet z tego powodu zostać ukarani przez władze klubu.

Na zajęciach wzięli natomiast udział Leonardo Jara, Julio Buffarini i Emmanuel Más. Całej trójce 30 czerwca wygasają umowy z klubem i nie zostaną one przedłużone. Zawodnicy chcą być jednak w treningu i uzyskali zgodę na zajęcia z resztą drużyny.

Trenował również Nicolás Capaldo, o którym kilka dni temu pisaliśmy, że zostanie sprzedany do austriackiego RB Salzburg (tutaj). Transfer na dzień dzisiejszy nie został jeszcze sformalizowany wiec gracz pojawił się na pierwszym treningu.

W zajęciach nie uczestniczyli Kolumbijczycy Frank Fabra i Edwin Cardona, któzy ze swoją reprezentacją przebywają w Brazylii na turnieju Copa America 2021.

W piątek w argentyńskiej prasie pojawiła się informacja o problemach przy transferze bramkarza Estebana Andrady do meksykańskiego Monterrey. O tym warunkach i kwocie jego odejścia pisaliśmy tutaj. Teraz Rayados chcą ponoć zmienić warunki dotyczące sposobu płatności za transfer na co władze Bosteros nie chcą się zgodzić. Boca Juniors potrzebują już teraz pełnej kwoty by wzmocnić drużynę w trwającym oknie transferowym.

espndeportes

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.