Xeneizes na Copa América Centenario

Niemal wszyscy selekcjonerzy podali ostateczne kadry swoich drużyn na jubileuszowy turniej Copa América Centenario. Dwóch piłkarzy, jakich poleci niebawem do USA jest zrzeszonych w Boca Juniors.

Są to kolumbijski lewy obrońca Frank Fabra oraz urugwajski pomocnik Nicolás Lodeiro. Obecność tego pierwszego wśród reprezentantów Kolumbii jest jak najbardziej zasłużona, bowiem od kwietnia ciemnoskóry zawodnik prezentuje wyborną formę w rozgrywkach Copa Libertadores. O miejsce na lewym boku defensywy “Los Cafeteros” będzie rywalizował z Faridem Díazem, który podobnie jak on wszedł ze swoją drużyną – Atlético Nacional do półfinału Pucharu Wyzwolicieli.

Ciężko natomiast powiedzieć, jak potoczą się losy Lodeiro. Sensacyjnie wyleczył przedwcześnie kolano, które na początku maja musiał poddać operacji i aktualnie trenuje z drużyną Boca Juniors. Chciał nawet zagrać w ćwierćfinałowych bojach CL przeciwko swemu macierzystemu Nacionalowi Montevideo, lecz na taki cud zdrowie jednak mu nie pozwoliło.

Niemniej wszystko wskazuje, iż Nico Lodeiro choć pierwotnie miał odpoczywać do lipca/sierpnia, to ostatecznie wykuruje się do czasu Copa América Centenario i niebawem będzie do dyspozycji swojego trenera Óscara Tabáreza.

Carlos Tévez niestety odpadł na etapie szerokiej kadry przy ostatecznym ogłoszeniu składu reprezentacji Argentyny przez Gerardo Martino. Komplikacje zdrowotne pokrzyżowały szyki innym potencjalnym argentyńskim kadrowiczom z Boca – Fernando Gago i Gino Peruzziemu. Ten drugi już gra i trenuje w najlepsze, ale nie zdołał przykuć atencji “Taty”.

Dodajmy, że wśród powołanych na CA Centenario znalazł się także przyszły zawodnik “Bosteros”, czyli Jean Beausejour. Syn Haitańczyka jest od ponad sześciu lat etatowym reprezentantem Chile. Aczkolwiek na zbliżający się turniej pojedzie jeszcze jako futbolista Colo-Colo.

Spośród powołanych na Copa América, którzy w przeszłości nosili barwy “Azul y Oro” są trzej Argentyńczycy – Éver Banega, Nicolás Gaitán i Facundo Roncaglia, a także Urugwajczyk Álvaro González czy ubiegłoroczni mistrzowie Ameryki Południowej – Chilijczycy Gary Medel oraz José Pedro Fuenzalida.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.