Wygrana oddalająca od mistrzostwa

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 3:0 Godoy Cruz w spotkaniu 21. kolejki Superliga Argentina. Niestety River Plate pokonało na wyjeździe 2:0 Estudiantes La Plata i na dwie kolejki przed końcem rywalizacji Bosteros wciąż tracą trzy punkty do Millonarios.

Carlos Tevez potwierdził w tym meczu, że zeszłotygodniowy popis w meczu z Central Cordoba nie był przypadkiem. Apacz i spotkaniu z Godoy Cruz pokazał się ze znakomitej strony. To on w 19. minucie otworzył wynik spotkania potężnym uderzeniem zza pola karnego, asystował przy trafieniu na 2:0 Salvio oraz to za faul na nim czerwoną kartkę otrzymał w 71. minucie Marcelo Herrera.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Xeneizes, ale została zamieniona na tylko jednobramkowe prowadzenie. To mogło się zemścić na gospodarzach, bo w drugiej połowie goście stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje na wyrównanie. Jednak po wyrzuceniu przez arbitra Herrery Bosteros dobili rywala dwoma trafieniami Eduardo Salvio.

Boca Juniors vs Godoy Cruz – 3:0 (1:0)
1:0 Carlos Tevez (19′)
2:0 Eduardo Salvio (83′)
3:0 Eduardo Salvio (87′)