Wtopa Boca w La Placie

W szóstej kolejce Boca Juniors przedłużyła swój letarg – uległa na wyjeździe Estudiantes i już nawet Platense wyprzedził “Azul y Oro” w tabeli! Podsumowanie czterech niedzielnych starć szóstej serii meczów w Liga Profesional:

Estudiantes La Plata vs Boca Juniors 1:0 (0:0) 

Gol – Fabián Noguera (76′) 

Wyjazd do La Platy to pierwszy raz w bieżącym półroczu, gdy Boca na arenie ligowej miała co najmniej tydzień wytchnienia od poprzedniego starcia.

Dłuższy okres na regenerację niestety nie pomógł, a Boca przerżnęła ciekawie zapowiadający się bój z miejscowymi Estudiantes.

“Xeneizes” przeważali do przerwy. Wpierw Juan Ramírez niecelnie nisko przymierzył z większego dystansu.

W 17 minucie znakomitą okazję zaprzepaścił Cristian Pavón, kiedy wbiegł z piłką na ubocze szesnastki i stamtąd minimalnie pomylił się uderzeniem po ziemi w kierunku dalszego słupka.

Później goalkeeper miejscowych Mariano Andújar wychwycił uderzenie Pavóna zza linii bocznej szesnastki, a ponadto “Kichan” także zaliczył chybiony dalekosiężny strzał. Od czasu powrotu z wypożyczenia do Los Angeles Galaxy reprezentant Argentyny na ostatnim Mundialu jeszcze nie zdobył gola!

Estudiantes podczas pierwszej odsłony zaliczyli tylko spudłowane nad poprzeczką uderzenie dalszego zasięgu eks-“Xeneize” Fernando Zuqui’ego.

Juan Ramírez za to spróbował szczęścia dośrodkowaniem z rzutu wolnego, jakie wybił Andújar. Do przerwy bez goli.

Znaturalizowany reprezentant Armenii – Norberto Briasco-Balekian w Boca spisuje się tak pokracznie, że na La Bombonera zaczynają już tęsknić nawet za Franco Soldano….. 

Po kwadransie wytchnienia inicjatywę przejęli Estudiantes. U progu drugiej części wprowadzony na nią Nahuel Estévez uderzył nisko ze skraju pola karnego, ale występujący dziś przeciw macierzystemu klubowi (niczym Marcos Rojo) bramkarz Agustín Rossi pewnie obronił tę próbę byłego piłkarza włoskiej Spezii.

Dla Boca ponownie zamierzał trafić Juan Ramírez, lecz haczony przez obrońcę fatalnie chybił z okolicy szesnastego metra.

Przeciw macierzystemu teamowi, ale po stronie Estudiantes grał tutaj Juan Sánchez Miño. On zaliczył pudło nad poprzeczką z ubocza pola karnego.

W 76 minucie jednakże “Los Pincharratas” dopięli swego. Fernando Zuqui dośrodkował z rzutu rożnego, po czym celną główką Rossiego pokonał stoper Fabián Noguera.

To okazał jedyny gol spotkania, zapewniający tryumf laplateńczykom. Chwilę po nim podwyższyć zapragnął Manuel Castro, acz Rossi obronił strzał Urugwajczyka zza 16-tki.

Ostatnia nadzieja Boca na przedłużenie remisowej serii prysła w 88 minucie, gdy młody zmiennik Luis Vázquez oddał strzał głową chybiony nad poprzeczką.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Zambrano (86′, Luis Vázquez), Carlos Izquierdoz [C], Marcos Rojo, Frank Fabra – Diego González (78′, Aaron Molinas), Esteban Rolón, Juan Ramírez – Cristian Pavón (86′, Agustín Obando), Norberto Briasco-Balekian

Sędziował: Facundo Tello

Sześć kolejek – żadnego zwycięstwa w nich, aż cztery remisy (doliczmy do tego łącznie trzy bezbramkowe w Copa Libertadores i Copa Argentina), dwie porażki i tylko jeden gol zdobyty osobiście (plus jeden samobój). Oto dorobek Boca Juniors na wstępie kampanii ligowej 2021! Daje on pozycję trzecią od końca….. 

Za tydzień Boca gra u siebie przeciwko rewelacyjnemu outsiderowi Patronato. Może wtedy przełamie czarną passę. Za niedługo “Bosteros” będą rywalizować przeciwko drużynie z Parany również na etapie ćwierćfinału Pucharu Argentyny. 

Estudiantes natomiast odnieśli trzecie konsekutywne zwycięstwo, zgromadzili już dwanaście punktów i okupują teraz najniższy stopień podium. Postęp chluby La Platy! 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.