Wracają z wypożyczeń

Zawodnicy Boca Juniors po sobotnim Superclasico w Mexico City udali się na urlopy, ale władze klubu mają sporo pracy, bo w kadrze zespołu szykują się spore zmiany. Zapewne niektórzy zawodnicy odejdą, inni zostaną sprowadzeni, a jeszcze inni powrócą z wypożyczeń.

Dla fanów w Argentynie najważniejszą sprawą jest to, czy Juan Roman Riquelme w końcu porozumie się z klubem w sprawie nowej umowy. Rozmowy pomiędzy stronami są ponoć w kulminacyjnym punkcie i wkrótce zostaną zakończone.

Drugą kwestią są zawodnicy, którzy znaleźli się w orbicie zainteresowań Boca Juniors. Media w ostatnich tygodniach wymieniali w tym gronie m.in. Mariano Echeverría, Gonzalo Castellaniego, Federico Carrizo, Hernána Barcosa. Na razie żadnych konkretów nie ma.

Co ciekawe kadra Xeneizes i bez wzmocnień może powiększyć się aż o 15 nazwisk. Są to zawodnicy, którzy przebywali na wypożyczeniu w innych drużynach. Teraz powracają i klub zadecyduje co z nimi dalej zrobić. Wśród nich są:

Obrońcy:
* Lisandro Magallán – 20 letni środkowy obrońca, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Rosario Central. Klub ten nie skorzystał z opcji pierwokupu, ale trudno się dziwić, bo wynosiła ona 6 mln dolarów. Prawdopodobnie pozostanie w kadrze jako zmienik dla Forlina i Diaza.
* David Achucarro – 23-letni środkowy lub lewy obrońca. Ostatnio był wypożyczony do Godoy Cruz, ale siedział tam co najwyżej na ławce rezerwowych. Prawdopodobnie nie zostanie włączony do kadry Xeneizes na przyszły sezon.
* Enzo Riuz – 24-letni środkowy lub prawy obrońca. Ostatnio grał w Gimnasia de Jujuy. Nie ma szans na grę w przyszłym sezonie.
* Agustín García Basso – 22-letni lewy obrońca. Ostatnio grał w Douglas Haig. Brak szansy na załapanie się do kadry Bianchiego.
* Fernando Evangelista – 22-letni lewy obrońca. Ostatnio grał w Unión de Santa Fe. Nie ma szans na grę w przyszłym sezonie.
* Alan Pérez – 23-letni środkowy obrońca. Ostatnio w Boca Unidos, które może go jeszcze wykupić za 20 tysięcy dolarów. Bez szans na podstawową kadrę Boca.

Pomocnicy:
* Cristian “Jopito” Álvarez – 21-latek grający ostatnio w All Boys. W Boca zagrał nawet 12 spotkań i strzelił 1 bramkę. Bez szans na kadrę Bianchiego.
* Leonardo Baima – 21-letni boczny pomocnik. Ostatnio wypożyczony do Aldosivi, który może go wykupić za 500 tysięcy dolarów. Bez szans u Bianchiego.
* Esteban Orfano – 22-letni ofensywny pomocnik. Ostatnio grający w Douglas Haig. Bez szans u Bianchiego.
* Jonathan Mazzola – 23-letni środkowy pomocnik. Ostatnio grający w Sportivo Belgrano de Córdoba. Bez szans u Bianchiego.

Napastnicy:
* Lucas Viatri – najbardziej znany z wszystkich wypożyczonych graczy Boca. 27-letni środkowy napastnik wypożyczony do Chiapas. Teoretycznie Meksykanie mogą go wykupić za 3 miliony dolarów lub kolejny raz wypożyczyć do czego ponoć mają zmierzać. Raczej nie będzie wiec grał w Boca w nowym sezonie.
* Sergio Araujo – 22-latek zapowiadający się na wielkiego gracza. Wypożyczony swego czasu do Barcelony B. Ostatnio grał w Tigre, gdzie również nie miał pewnego miejsca w składzie. Jego atutem są dobre relacje z … Riquelme, co może spowodować, że znajdzie się dla niego miejsce w szerokiej kadrze Bianchiego.
* Orlando Gaona Lugo – 23-letni Paragwajczyk wypożyczony do Olimpi Asuncion. W latach 2010-2012 rozegrał 26 spotkań dla Boca, ale głownie jako zmienik. Bez szans u Bianchiego.
* Sebastián Palacios – 22-latek ostatnio w Unionie Santa Fe, gdzie grał regularnie. W 2013 rozegrał 6 spotkań w Boca. Spore szanse na zostanie w Boca na nowy sezon.
* Juan Imbert – 24-latek ostatnio grający w Aldosivi. Bez szans u Bianchiego.

infobae.com

Facebook Comments

2 komentarzy do "Wracają z wypożyczeń"

  1. Sappy's Gravatar Sappy
    5 czerwca 2014 - 19:22 | Link

    Jakby Viatri wrocil, to bym sie ucieszyla 🙂

  2. Palacio's Gravatar Palacio
    5 czerwca 2014 - 23:02 | Link

    Araujo bardziej obiecujący.

Komentarze są wyłączone.