Wieści transferowe

O bardzo prawdopodobnym transferze Cristiana Pavóna do Rosji pisaliśmy w osobnym tekście, ale w argentyńskich mediach pojawiło się kilka innych spekulacji transferowych związanych z Boca Juniors. Poniżej więcej o nich.

Najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia „Xeneizes” jest Guido Pizarro z meksykańskiego Tigres UANL. Boca Juniors interesowali się 27-letnim pomocnikiem już rok temu, ale wówczas nie było ich stać na Argentyńczyka. Teraz w razie sprzedaży Pavóna możliwe, iż będą dysponować środkami by zapłacić 6 mln dolarów, a tyle wynosi klauzula odstępnego zawarta w jego kontrakcie. Z drugiej strony Pizarro sondują także bogatsze kluby europejskie.

Kolejnym kandydatem jest obrońca Paolo Goltz, który również jest graczem meksykańskiego klubu – América. Jest dobrym znajomym Guillermo Barrosa Schelotto z czasów gdy ten prowadził Lanús. Według agencji „Télam” 32-letniego defensora można kupić za kwotę 3-4 mln dolarów. Boca rywalizuje o niego z Independiente i ma większe szanse zakontraktowania Goltza, bowiem sam piłkarz wolałby na La Bombonera.

Innym obrońcą, którym ponoć interesują się „Xeneizes” jest Diego Polenta. 25-letni Urugwajczyk jest graczem Nacionalu Montevideo, ale ma już za sobą grzanie ławy we włoskiej Genoa CFC i krótki epizod wśród drugoligowego Bari. Kluby pierwotnie do porozumienia i było blisko zamknięcia negocjacji, ale ostatecznie strony nie dogadały się ze sobą. Z transferu nici.

telam.com

Zostaw odpowiedź