W końcu wygrana

Boca Juniors wygrali 2:1 na wyjeździe z Talleres Cordoba w spotkaniu 18. kolejki Superliga Argentina. Bosteros tracą do liderującego River Plate trzy punkty, ale w końcu przełamali złą passę trzech kolejnych ligowych spotkań bez wygranej.

Pomimo optycznej przewagi gospodarzy Boca Juniors od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Pozwoliła im na to stosunkowo szybko zdobyta bramka. Jej autorem był w 14. minucie Sebastian Villa, chyba najlepszy w tym meczu zawodnik Xeneizes. To po jego podaniu w 64. minucie wynik podwyższył na 2:0 Carlos Tevez. Warto dodać, że przy obu trafieniach swój udział miał również bramkarz Marcos Díaz, którego wykopy uruchomiły odpowiednio asystujących Eduardo Salvio i Sebastiana Villę. Trafienie gospodarzy w 81. minucie na 1:2 co prawda wprowadziło w końcówce trochę niepotrzebnego zamieszania, ale na szczęście nie zmieniło już wyniku końcowego.

Talleres Cordoba vs Boca Juniors – 1:2 (0:1)
0:1 Sebastian Villa (14′)
0:2 Carlos Tevez (64′)
1:2 Diego Valoyes (81′)