Vélez zrobił vendettę

Boca Juniors przerwała zwycięską serię i uległa Vélezowi 0:2 na jego obiekcie w starciu osiemnastej kolejki Liga Profesional:

Vélez Sarsfield vs Boca Juniors 2:0 (1:0)

Gole – Federico Mancuello (39′), Cristian Tarragona (90′)

Ostatnio, kiedy Boca mierzyła się z Vélezem – w marcu bieżącego roku – zdeklasowała ten zespół 7:1 na jego terenie! Minionej nocy „El Fortín” wzięli mały rewanż za tamto sromotne upokorzenie.

Do przerwy niewiele się działo. Przeważał Vélez, a jedyna ciekawsza akcja pierwszej odsłony przyniosła gospodarzom gola.

W 39 minucie Federico Mancuello przypomniał sobie najlepsze lata kariery z czasów występów dla Independiente – przejął futbolówkę w narożniku pola karnego i stamtąd posłał fenomenalny strzał w okienko, nie dając nic do powiedzenia Agustínowi Rossiemu.

U prologu drugiej połowy Luis Vázquez zanotował niecelny strzał głową. 20-latek nie zdołał strzelić gola czwarty mecz pod rząd.

W 57 minucie atak Vélezu, podczas którego zza szesnastki nad poprzeczką spudłował Thiago Almada. Za to w 70 minucie chybioną główkę podczas rzutu wolnego przypuścił Lucas Janson.

Podczas obiecującego kontrataku miejscowych nie poradził sobie zmiennik Luca Orellano, którego szarżę przy pomocy Marcosa Rojo zahamował Rossi.

Natomiast równo w 90 minucie inny rezerwowy „Fortíneros” – Cristian Tarragona odpowiednio wykończył następną kontrę, niskim strzałem z ubocza szesnastki przypieczętowując victorię ekipy Mauricio Pellegrino.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Marcelo Weigandt (33′, Eros Mancuso), Carlos Izquierdoz [C], Marcos Rojo, Frank Fabra – Rodrigo Montes (86′, Exequiel Zeballos), Agustín Almendra, Jorman Campuzano – Cristian Pavón (58′, Norberto Briasco-Balekian), Luis Vázquez, Juan Ramírez (58′, Aaron Molinas)

Sędziował: Diego Abal

Boca Juniors zakończyła passę trzech konsekutywnych wygranych, przegrywając na El Fortín de Liniers. W tabeli obecnie „Xeneizes” są czwarci, zdobywszy 30 punktów. Za tydzień domowa konfrontacja przeciw Gimnasii La Plata.

Vélez przeskoczył „Azul y Oro” wśród stawki, wkraczając na najniższy stopień podium z 31 oczkami. Coraz bliższy ekipie „Fortíneros” jest pewny awans do przyszłorocznej Copa Libertadores.