Velez za silny dla Xeneizes

Boca Juniors przegrali na wyjeździe 0:1 z Velezem Sarsfield, w spotkaniu 5. kolejki sezonu Torneo Final 2014. Jedyną bramkę meczu strzelił w 28 minucie Mauro Zarate, dla którego było to już piąte trafienie w tym sezonie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy opanowali środek pola. Fernando Gago nie był w stanie wygrać rywalizacji z Lucasem Romero i Arielem Cabralem. Strzelec jedynej bramki Mauro Zarate już w 3 minucie mógł otworzyć wynik spotkania, ale będąc sam na sam z Orionem strzelił tuż obok jego prawego słupka. Xeneizes w 8 minucie odpowiedzieli uderzeniem w słupek Juana Sánchez Miño z rzutu wolnego., a w 21 minucie bardzo blisko strzelenia bramki był Emmanuel Gigliotti. Na bramkę z dystansu uderzył Sánchez Miño, a interweniujący Sebastian Sosa odbił piłkę przed siebie. Niestety żadna z kilku dobitek “El Pumy” nie znalazła drogi do siatki.

W 28 minucie miała miejsce rozstrzygająca akcja meczu. Facundo Cardozo obsłużył podaniem/wrzutką z własnej połowy Mauro Zarate. Ten ograł w polu karnym Daniela Diaza i strzałem tuż obok prawego słupka pokonał Augustina Oriona. Było to piąte trafienie ligowe byłego zawodnika m.in. Lazio Rzym i Interu Mediolan w piątym meczu w tym sezonie. W końcówce pierwszej połowy wynik podwyższyć mogli jeszcze Canteros (40m.) i ponownie Zárate (41m.).

W drugiej połowie Xeneizes zagrali już lepiej, ale nie wiadomo na ile w tym ich zasługi, a na ile była to taktyka gospodarzy. Fortineros cofnęli się nieco do obrony i skoncentrowali się na wyprowadzaniu groźnych kontrataków. W 54 minucie Zarate obsłużył kapitalnym podaniem Augustina Allione, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Orionem. W 79 minucie równie znakomitą akcję zmarnował Sebastian Dominguez.

W końcówce Bosteros mieli trzy znakomite sytuacje do wyrównania, dwie z nich po stałych fragmentach gry. W 79 minucie z lewej strony w pole karne dośrodkował Diego Perotti, a Gigliotti zgrał piłkę jeszcze do Luciano Acosty. Niestety strzał tego ostatniego wybronił Sosa. Chwilę później Parotti ponownie dośrodkował w pole karne, tym razem z rzutu wolnego, a nieobstawiony “El Puma” główkował nad poprzeczką. Była to tak znakomita sytuacja, że nie dziwi po niej zachowanie napastnika, który złapał się za głowę. W doliczonym czasie czasie gry główkował jeszcze Juan Forlin, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Sancheza Miño, ale i jego uderzenie było minimalnie niecelne.

W perspektywie całego meczu Xeneizes aż tak bardzo nie odbiegali poziomem gry od gospodarzy, ale trzeba uczciwie przyznać, że Fortineros zasłużyli na zwycięstwo. Właśnie o tę jedną bramkę byli w tym spotkaniu lepsi. Bosteros po pięciu kolejkach mają na koncie zaledwie 4 punkty i do liderującego Colonu Santa Fe tracą już 8 punktów.

Velez Sarsfield vs. Boca Juniors – 1:0 (1:0)
1:0 Mauro Zarate (28′)