Tylko remis z beniaminkiem

Boca Juniors zremisowali na La Bombonera 1:1 z Sarmiento Junin w spotkaniu 3. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Strata punktów spowodowała, że Xeneizes spadli w tabeli grupy B na 5. miejsce i wypadli z czwórki, która będzie się biła w playoffach.

Pomimo sporej przewagi jeżeli chodzi o czas posiadania piłki Bosteros nie byli w stanie pokonać ambitnego beniaminka. Ponadto dwóch graczy zakończyło mecz z kontuzjami. Na razie nie wiadomo na ile poważnymi. Najpierw murawę w 25. minucie musiał opuścić skrzydłowy Eduardo Salvio, a w 28. minucie środkowy obrońca Carlos Izquierdoz. Uraz tego pierwszego wygląda poważniej, bo wygląda to na kontuzję wiązadła krzyżowego w lewym kolanie. Izquierdoz prawdopodobnie doznał złamania żebra i miał problemy z oddychaniem.

Niektóre argentyńskie media twierdzą, że był to najsłabszy mecz Boca w ostatnim czasie. Ewidentnie było widać brak pomysłu na grę. Przewaga w posiadaniu piłki niestety nie przekładała się na ilość sytuacji bramkowych. Gra obronna ponownie zawiodła i pozwoliła Gabrielowi Alanisowi na swobodny rajd przez połowę boiska i oddanie celnego strzału na bramkę. Na całe szczęście Xeneizes już po kilku minutach wyrównali po główce Lisandro Lopeza. W końcówce jeszcze kapitalną okazję na strzelenie zwycięskiej bramki zmarnował Sebastian Villa przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarze. Na więcej defensywa beniaminka już nie pozwoliła.

Boca Juniors vs  Sarmiento Junin – 1:1 (0:0)
0:1 Gabriel Alanis (65′)
1:1 Lisandro Lopez (69′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 71% – 29 %
Strzały (celne): 10 (3) – 10 (7)
Faule: 15 – 16
Rzuty rożne: 7 – 4

Składy i reszta statystyk tutaj.

Aktualna tabela grupy B tutaj.

Aktualna tabela grupy A tutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.