Przygotowania do meksykańskiego Superclasico

PerottiZawodnicy Boca Juniors rozpoczęli dzisiaj przygotowania do towarzyskiego Superclasico z River Plate, który w najbliższą sobotę (w Polsce 3:30 w niedzielę) odbędzie się na stadionie Azteca w Mexico City.

Choć mecz ma wyłącznie wymiar towarzyski i komercyjny, to pojedynki z River Plate zawsze traktowane są bardzo poważnie. Xeneizes zrobią wszystko, by dać radość swoim fanom z pokonania aktualnego mistrza Torneo Final oraz zdobywcy Superfinal.

Niestety kadra Boca Juniors jest mocno przerzedzona przez liczne kontuzję i wyjazd Augustina Oriona i Fernando Gago na zgrupowanie kadry Argentyny. Na pewno z powodu urazu w Meksyku nie zagrają Cristian Erbes, Juan Manuel Martínez i Nicolás Colazo. Na problemy zdrowotne narzekają również Emanuel Trípodi, Federico Bravo, Pablo Ledesma, Emmanuel Gigliotti i Luciano Acosta. Dwaj ostatni rozpoczęli już jednak treningi.

Osobną kwestią jest występ Juana Romana Riquelme, który ma uraz lewej stopy oraz nie odpowiedział jeszcze na ofertę ze strony klubu dotyczącą przedłużenia wygasającej dzień przed meczem umowy. O ofercie dla Romana szerzej przeczytacie tutaj.

Przypuszczalny skład na mecz z River Plate:
Emanuel Trípodi – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Adrián Cubas, Federico Bravo, Juan Sánchez Miño – Juan Román Riquelme – Claudio Riaño, Emmanuel Gigliotti.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.