Tigre vs Boca Juniors – sb. 21:30

W sobotni wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Tigre w meczu ostatniej 14. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2022. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Tigre po kilku latach gry w drugiej lidze (Nacional B) wróciło z przytupem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze aktualnie zajmują trzecie miejsce w grupie B i tracą do Boca 4 punkty. Nie są jednak jeszcze pewni awansu do fazy pucharowej. Czwarte Aldosivi ma również 20 punktów na koncie, a wyprzedzić ich może również Huracan, który ma 18 punktów. W tej sytuacji potrzebują do awansu remisu w dzisiejszym meczu. W razie porażki muszą liczyć na to, że Huracan nie pokona na wyjeździe Independiente lub Aldosivi przegra u siebie z Arsenalem de Sarandi.

Xeneizes w dzisiejszym meczu nie walczą już o nic. Do lidera Estudaintes tracą 4 oczka i tyle samo mają przewagi nad 3 i 4 drużyną w tabeli. Natomiast w środku tygodnia walczyli na boliwijskich wysokościach z Always Ready w Copa Libertadores. W tej sytuacji trener Sebastian Battaglia wystawi do gry kilku zmienników, gdyż Bosteros w ostatnim czasie grają mecze co 3-4 dni. Na prawej stronie defensywy zagra wracający po kontuzji młodzian Nicolás Figal, który dobrze zaprezentował się w Boliwii, ale potrzebuje złapać rytm meczowy. Ponownie zobaczymy obrońcę Marcosa Rojo i skrzydłowego Sebastiana Villę, którzy jak kilku innych graczy z powodu zawieszenia nie mogą grać w fazie grupowej Pucharu Wyzwolicieli. W pomocy wystąpi ostatnio rzadko grający Kolumbijczyk Jorman Campuzano, a towarzyszyć mu będą młodzi Aaron Molinas i Cristian Medina. W ataku wspomnianego już Villę wspomagać będą Exequiel Zeballos i Darío Benedetto.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 77 razy. Bosteros triumfowali 50 razy, Tigre 14 razy, a w 13 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 181:82. Pełne i szczegółowe statystyki wszystkich spotkań tutaj.

Przypuszczalne składy:

Tigre: Gonzalo Marinelli – Lucas Blondel, Víctor Cabrera, Nicolás Demartini (Brian Luciatti), Sebastián Prieto – Ignacio Fernández, Sebastián Prediger, Ijiel Protti, Cristian Zabala – Facundo Colidio (Alexis Castro), Pablo Magnín.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Nicolás Figal, Gabriel Aranda (Carlos Zambrano), Marcos Rojo, Agustín Sandez – Cristian Medina, Jorman Campuzano, Aaron Molinas – Exequiel Zeballos, Darío Benedetto, Sebastián Villa.

Sędzia: Pablo Echavarría.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.