Tévez oficjalnie w Shanghai Shenhua

Chiński klub Shanghai Shenhua oficjalnie potwierdził transfer Carlosa Téveza z Boca Juniors. Po dwóch miesiącach negocjacji kluby i zawodnik doszli do porozumienia. Według argentyńskiej prasy “Carlitos” będzie zarabiał 42 miliony dolarów rocznie, a “Xeneizes” otrzymają za transfer mniej więcej 10 milionów dolarów.

32-letni “Apacz” w Chinach podpisał 2-letnią umowę i będzie kontynuował swoją karierę pod okiem Gustavo Poyeta – urugwajskiego trenera, a jeszcze kilka lat temu solidnego zawodnika Chelsea i Tottenhamu Hotspur. Tym samym zamknął się drugi, 1,5-roczny etap występów Téveza dla Boca Juniors, podczas którego wystąpił on w 56 oficjalnych spotkaniach i strzelił 25 goli. Zdobył również z “Bosteros” w 2015 roku krajowy dublet – mistrzostwo kraju i Copa Argentina.

W poprzednim sezonie chińskiej ekstraklasy Shanghai Shenhua zajęło czwarte miejsce. Do mistrza kraju Guangzhou Evergrande straciło 16 punktów. Carlos Tévez zarobkami na poziomie ok. 40 mln dolarów za sezon stanie się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii futbolu. Przez tylko jeden dzień kontraktu obowiązującego do końca 2018 roku zainkasuje aż 110 tysięcy dolarów!

Sporna jest kwestia, ile Boca otrzyma za transfer Téveza. Umowa zawodnika z nowym chińskim klubem głosi, iż koszt transferu wynosi 20 milionów dolarów. Jednakże oficjalnie po odliczeniu podatków i wszelkich stosunków naturalnych suma ta staje się o połowę mniejsza. Choć nie milkną głosy, iż w zarządzie Daniela Angeliciego ktoś przywłaszczył sobie nieco więcej pieniędzy…. Niebawem sytuacja (miejmy nadzieję) się wyjaśni.

Na oficjalnym twitterowym koncie klubowym pojawiły się podziękowania dla “Carlitosa”, za grę w Boca i “elastyczne” podejście do negocjacji między klubami. Zaznaczono również, że w przyszłości “Xeneizes” przyjmą go z otwartymi ramionami, gdyby ostatecznie chciał zakończyć karierę wśród Boca Juniors.

espndeportes.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.