Terminarz Torneos de Verano 2017

Oto pełen harmonogram tradycyjnego cyklu styczniowych towarzyskich miniturniejów w Argentynie zwany Torneos de Verano oraz przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych turnieju Florida Cup. Oto nazwy wszystkich miniturniejów, areny poszczególnych meczów i drużyny uczestniczące w nich:

Mar del Plata (Estadio José María Minella):

  • 18. stycznia, Racing Club vs Gimnasia La Plata 1:1 – mecz niedokończony z powodu rzęsistej ulewy [Copa Amistad de Mar del Plata]
  • 21. stycznia, Boca Juniors vs Estudiantes La Plata 2:0 (2:0) [Copa de Oro]
  • 22. stycznia, Rosario Central vs Talleres de Córdoba 1:1 (1:1), rzuty karne – 3:4 [Copa Desafío de Mar del Plata]
  • 24. stycznia, Boca Juniors vs San Lorenzo de Almagro 2:2 (1:1) [Copa de Oro]
  • 25. stycznia, Aldosivi vs River Plate 3:1 (0:1) [Copa Ciudad de Mar del Plata]
  • 27. stycznia, San Lorenzo de Almagro vs Estudiantes La Plata 1:0 (1:0) [Copa de Oro]
  • 28. stycznia, Boca Juniors vs River Plate 0:2 (0:0) [Copa Luis B. Nofal]
  • 30. stycznia, Racing Club vs Independiente 0:0, rzuty karne – 8:7 [Copa Revancha]

Klasyfikacja końcowa Copa de Oro:

  1. Boca Juniors – 4 punkty, gole 4:2
  2. San Lorenzo de Almagro – 4 punkty, gole 3:2
  3. Estudiantes La Plata – 0 punktów, gole 0:3

Florida Cup (stan Floryda, USA):

  • 8. stycznia, odnoga turniejowa pierwsza: Estudiantes La Plata vs Bayer Leverkusen [Niemcy] 1:1 (1:0), rzuty karne – 2:4
  • 15. stycznia, odnoga turniejowa druga: ćwierćfinał – River Plate vs Millonarios [Kolumbia] 1:0 (1:0)
  • 15. stycznia, odnoga turniejowa pierwsza: Estudiantes La Plata vs Bahia [Brazylia] 1:0 (1:0)
  • 19. stycznia, odnoga turniejowa druga: półfinał – River Plate vs São Paulo FC [Brazylia] 0:0, rzuty karne – 7:8
  • 21. stycznia, odnoga turniejowa druga: mecz o trzecie miejsce – River Plate vs Vasco da Gama [Brazylia] 0:1 (0:0)

Copa Provincia de Salta (Estadio Padre Ernesto Martearena, Salta):

  • 20. stycznia, Independiente vs Atlético de Tucumán 0:0
  • 23. stycznia, Racing Club vs Independiente 3:0 (2:0)
  • 26. stycznia, Atlético de Tucumán vs Racing Club 1:1 (0:1)

Klasyfikacja końcowa Copa Provincia de Salta:

  1. Racing Club – 4 punkty, gole 4:1
  2. Atlético de Tucumán – 2 punkty, gole 1:1
  3. Independiente – 1 punkt, gole 0:3

Copa Vendimia (prowincja Mendoza):

Półfinały:

  • 10. stycznia, San Martín de Mendoza vs Gimnasia y Esgrima de Mendoza 0:1 (0:0)
  • 11. stycznia, Deportivo Maipú vs Godoy Cruz 1:1 (0:1), rzuty karne – 3:0

Finał:

  • 22. stycznia, Gimnasia y Esgrima de Mendoza vs Deportivo Maipú 1:1 (0:1), rzuty karne – 4:3*

* – Mecz przełożony z 14. stycznia na 22. stycznia ze względów bezpieczeństwa, albowiem podczas półfinałowych derbów miasta Mendoza między Gimnasią, a San Martín doszło do śmierci jednego z kibiców.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.