Terminarz Pucharu Ligi w 2023

Przedstawiamy terminarz rozgrywek Copa de Liga Profesional na 2023 rok. Turniej zacznie się w połowie sierpnia (dwa tygodnie po finiszu ligi), a końca dobiegnie w połowie grudnia.

Puchar Ligi znów podzielono na dwie zony po 14 zespołów każda. Każdy z każdym zagra raz w obrębie swojej zony oraz w siódmej kolejce stoczy klasyk interzonalny ze swoim „odwiecznym rywalem” z grupy przeciwnej.

Po cztery najlepsze zespoły obu zon awansują do ćwierćfinałów, a później turniej będzie przeprowadzany systemem pucharowym aż do finału.

Podział na zony:

Zona A:

  • River Plate
  • Independiente
  • Huracán
  • Gimnasia La Plata
  • Argentinos Juniors
  • Vélez Sarsfield
  • Banfield
  • Rosario Central
  • Talleres
  • Colón de Santa Fe
  • Atlético de Tucumán
  • Barracas Central
  • Arsenal de Sarandí
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento

******

Zona B:

  • Boca Juniors
  • Racing Club
  • San Lorenzo de Almagro
  • Estudiantes La Plata
  • Platense
  • Tigre
  • Lanús
  • Newell’s Old Boys
  • Belgrano
  • Unión de Santa Fe
  • Central Córdoba
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Defensa y Justicia
  • Godoy Cruz

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Harmonogram rozgrywek:

1 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Barracas Central
  • Argentinos Juniors – River Plate
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Arsenal de Sarandí
  • Rosario Central – Atlético de Tucumán
  • Huracán – Banfield
  • Gimnasia (LP) – Talleres
  • Independiente – Colón

Zona B:

  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Tigre
  • Boca Juniors – Platense
  • Defensa y Justicia – Godoy Cruz
  • Central Córdoba – Newell’s Old Boys
  • Lanús – San Lorenzo
  • Belgrano – Estudiantes (LP)
  • Unión – Racing Club

******

2 kolejka:

Zona A:

  • Independiente – Vélez
  • Colón – Gimnasia (LP)
  • Talleres – Huracán
  • Banfield – Rosario Central
  • Atlético de Tucumán – Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento
  • Arsenal de Sarandí – Argentinos Juniors
  • River Plate – Barracas Central

Zona B:

  • Tigre – Racing Club
  • Estudiantes (LP) – Unión
  • San Lorenzo – Belgrano
  • Newell’s Old Boys – Lanús
  • Godoy Cruz – Central Córdoba
  • Platense – Defensa y Justicia
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Boca Juniors

******

3 kolejka:

Zona A: 

  • Vélez – River Plate
  • Barracas Central – Arsenal de Sarandí
  • Argentinos Juniors – Atlético de Tucumán
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Banfield
  • Rosario Central – Talleres
  • Huracán – Colón
  • Gimnasia (LP) – Independiente

Zona B:

  • Boca Juniors – Tigre
  • Defensa y Justicia – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Central Córdoba – Platense
  • Lanús – Godoy Cruz
  • Belgrano – Newell’s Old Boys
  • Unión – San Lorenzo
  • Racing Club – Estudiantes (LP)

******

4 kolejka:

Zona A:

  • Gimnasia (LP) – Vélez,
  • Independiente – Huracán
  • Colón – Rosario Central
  • Talleres – Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento
  • Banfield – Argentinos Juniors
  • Atlético de Tucumán – Barracas Central
  • Arsenal de Sarandí – River Plate

Zona B:

  • Tigre – Estudiantes (LP)
  • San Lorenzo – Racing Club
  • Newell’s Old Boys – Unión
  • Godoy Cruz – Belgrano
  • Platense – Lanús
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Central Córdoba
  • Boca Juniors – Defensa y Justicia

******

5 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Arsenal de Sarandí
  • River Plate – Atlético de Tucumán
  • Barracas Central – Banfield
  • Argentinos Juniors – Talleres
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Colón
  • Rosario Central – Independiente
  • Huracán – Gimnasia (LP)

Zona B:

  • Defensa y Justicia – Tigre
  • Central Córdoba – Boca Juniors
  • Lanús – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Belgrano – Platense
  • Unión – Godoy Cruz
  • Racing Club – Newell’s Old Boys
  • Estudiantes (LP) – San Lorenzo

******

6 kolejka:

Zona A:

  • Huracán – Vélez
  • Gimnasia – Rosario Central
  • Independiente – Gimnasia (LP) (M)/Instituto/Sarmiento
  • Colón – Argentinos Juniors
  • Talleres – Barracas Central
  • Banfield – River Plate
  • Atlético de Tucumán – Arsenal de Sarandí

Zona B:

  • Tigre – San Lorenzo
  • Newell’s Old Boys – Estudiantes (LP)
  • Godoy Cruz – Racing Club
  • Platense – Unión
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Belgrano
  • Boca Juniors – Lanús
  • Defensa y Justicia – Central Córdoba

******

7 kolejka:

Kolejka klasyków interzonalnych:

  • Barracas Central – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Colón – Unión [Clásico Santafesino]
  • San Lorenzo – Huracán ]Clásico Porteño]
  • Estudiantes (LP) – Gimnasia (LP) [Clásico Platense]
  • Rosario Central – Newell’s Old Boys [Clásico Rosarino]
  • Racing Club – Independiente [Clásico de Avellaneda]
  • Boca Juniors – River Plate [El Superclásico]
  • Talleres – Belgrano [Clásico de Cordóba]
  • Platense – Argentinos Juniors
  • Vélez – Tigre
  • Defensa y Justicia – Arsenal de Sarandí
  • Banfield – Lanús [Clásico del Sur] 
  • Atlético de Tucumán – Central Córdoba
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Godoy Cruz

******

8 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Atlético de Tucumán
  • Arsenal de Sarandí – Banfield
  • River Plate – Talleres
  • Barracas Central – Colón
  • Argentinos Juniors – Independiente
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Gimnasia (LP)
  • Rosario Central – Huracán

Zona B:

  • Central Córdoba – Tigre
  • Lanús – Defensa y Justicia
  • Belgrano – Boca Juniors
  • Unión – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Racing Club – Platense
  • Estudiantes (LP) – Godoy Cruz
  • San Lorenzo – Newell’s Old Boys

******

9 kolejka:

Zona A:

  • Rosario Central – Vélez
  • Huracán – Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento
  • Gimnasia (LP) – Argentinos Juniors
  • Independiente – Barracas Central
  • Colón – River Plate
  • Talleres – Arsenal de Sarandí
  • Banfield – Atlético de Tucumán

Zona B:

  • Tigre – Newell’s Old Boys
  • Godoy Cruz – San Lorenzo
  • Platense – Estudiantes (LP)
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Racing Club
  • Boca Juniors – Unión
  • Defensa y Justicia – Belgrano
  • Central Córdoba – Lanús

******

10 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Banfield
  • Atlético de Tucumán – Talleres
  • Arsenal de Sarandí – Colón
  • River Plate – Independiente
  • Barracas Central – Gimnasia (LP)
  • Argentinos Juniors – Huracán
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Rosario Central

Zona B:

  • Lanús – Tigre
  • Belgrano – Central Córdoba
  • Unión – Defensa y Justicia
  • Racing Club – Boca Juniors
  • Estudiantes (LP) – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • San Lorenzo – Platense
  • Newell’s Old Boys – Godoy Cruz

******

11 kolejka:

Zona A:

  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Vélez
  • Rosario Central – Argentinos Juniors
  • Huracán – Barracas Central
  • Gimnasia (LP) – River Plate
  • Independiente – Arsenal de Sarandí
  • Colón – Atlético de Tucumán
  • Talleres – Banfield

Zona B:

  • Tigre – Godoy Cruz
  • Platense – Newell’s Old Boys
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – San Lorenzo
  • Boca Juniors – Estudiantes (LP)
  • Defensa y Justicia – Racing Club
  • Central Córdoba – Unión
  • Lanús – Belgrano

******

12 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Talleres
  • Banfield – Colón
  • Atlético de Tucumán – Independiente
  • Arsenal de Sarandí – Gimnasia (LP)
  • River Plate – Huracán
  • Barracas Central – Rosario Central
  • Argentinos Juniors – Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento

Zona B:

  • Belgrano – Tigre
  • Unión – Lanús
  • Racing Club – Central Córdoba
  • Estudiantes (LP) – Defensa y Justicia
  • San Lorenzo – Boca Juniors
  • Newell’s Old Boys – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento
  • Godoy Cruz – Platense

******

13 kolejka:

Zona A:

  • Argentinos Juniors – Vélez
  • Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento – Barracas Central
  • Rosario Central – River Plate
  • Huracán – Arsenal de Sarandí
  • Gimnasia (LP) – Atlético de Tucumán
  • Independiente – Banfield
  • Colón – Talleres

Zona B:

  • Tigre – Platense
  • Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento – Godoy Cruz
  • Boca Juniors – Newell’s Old Boys
  • Defensa y Justicia – San Lorenzo
  • Central Córdoba – Estudiantes (LP)
  • Lanús – Racing Club
  • Belgrano – Unión

******

14 kolejka:

Zona A:

  • Vélez – Colón
  • Talleres – Independiente
  • Banfield – Gimnasia (LP)
  • Atlético de Tucumán – Huracán
  • Arsenal de Sarandí – Rosario Central
  • River Plate – Gimnasia (M)/Instituto/Sarmiento
  • Barracas Central – Argentinos Juniors

Zona B:

  • Unión – Tigre
  • Racing Club – Belgrano
  • Estudiantes (LP) – Lanús
  • San Lorenzo – Central Córdoba
  • Newell’s Old Boys – Defensa y Justicia
  • Godoy Cruz – Boca Juniors
  • Platense – Defensores de Belgrano/Estudiantes (BA)/Sarmiento

Początek Copa de Liga Profesional w dniu 20 sierpnia (dwa tygodnie po finiszu ligi). Na początku grudnia skończy się faza grupowa turnieju. Finał zaplanowano na 16 grudnia.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.