Terminarz na nowy sezon

Terminarz nadchodzącego sezonu Liga Profesional de Fútbol, który rozpocznie się 16 lipca, a zakończy 12 grudnia.

W ciągu połowy roku odbędzie się aż 25. kolejek. Awansujący do edycji 2022 w Copa Libertadores i Copa Sudamericana zostaną wyłonieni na podstawie łącznej tabeli ostatniego Copa de Liga Profesional oraz nadchodzącej kampanii ligowej.

Po tym sezonie spadków nie będzie, ale wyniki tegorocznych rozgrywek Copa de Liga Profesional oraz nadchodzących zmagań ligowych wliczają się do tabeli spadkowej, która zostanie uruchomiona w przyszłym roku.

El Superclásico odbędzie się na początku października, w czternastej kolejce. Jego areną będzie El Monumental (trzy dotychczasowe tegoroczne Superclásicos rozegrano na La Bombonera).

Oto harmonogram czempionatu:

1. kolejka:

Gimnasia – Platense

Vélez – Racing Club

Godoy Cruz – RosarioCentral

Huracan – Defensa y Justicia

Lanús – Atlético de Tucumán

River Plate – Colón

Unión – Boca Juniors

Central Córdoba – Banfield

Arsenal – San Lorenzo

Newell’s Old Boys – Talleres

Independiente – Argentinos Juniors

Sarmiento – Estudiantes

Aldosivi – Patronato

********************

2. kolejka:

River Plate – Unión

Colón – Lanús

Atlético de Tucumán – Huracán

Defensa y Justicia – Godoy Cruz​

Rosario Central – Vélez

Racing Club – Gimnasia

Platense – Aldosivi

Patronato – Sarmiento

Estudiantes – Independiente

Argentinos Juniors – Newell’s Old Boys

Talleres – Arsenal

San Lorenzo – Central Córdoba

Banfield – Boca Juniors

********************

3. kolejka:

Unión – Banfield

Boca Juniors – San Lorenzo 

Central Córdoba – Talleres

Arsenal – Argentinos Juniors

Newell’s Old Boys – Estudiantes

Independiente – Patronato

Sarmiento – Platense

Aldosivi – Racing

Gimnasia – Rosario Central

Aldosivi – Racing Club

Vélez – Defensa y Justicia

Godoy Cruz – Atlético de Tucumán

Huracán – Colón

Lanús – River Plate

********************

4. kolejka:

Lanús – Unión

River Plate – Huracán

Colón – Godoy Cruz

Atlético de Tucumán – Vélez​

Defensa y Justicia – Gimnasia

Rosario Central – Aldosivi

Racing Club – Sarmiento

Platense – Independiente

Patronato – Newell’s Old Boys

Estudiantes – Arsenal

Argentinos Juniors – Central Córdoba

Talleres – Boca Juniors

San Lorenzo – Banfield

********************

5. kolejka:

Unión – San Lorenzo

Banfield – Talleres

Boca Juniors – Argentinos Juniors

Central Córdoba – Estudiantes

Arsenal – Patronato

Newell’s Old Boys – Platense

Independiente – Racing Club (Clásico de Avellaneda)

Sarmiento – Rosario Central

Aldosivi – Defensa y Justicia

Gimnasia – Atlético de Tucumán

Vélez – Colón

Godoy Cruz – River Plate

Huracán – Lanús

********************

6. kolejka:

Huracán – Unión

Lanús – Godoy Cruz

River Plate – Vélez

Colón – Gimnasia

Atlético de Tucumán – Aldosivi

Defensa y Justicia – Sarmiento

Rosario Central – Independiente

Racing Club – Newell’s Old Boys

Platense – Arsenal

Patronato – Central Córdoba

Estudiantes – Boca Juniors

Argentinos Juniors – Banfield

Talleres – San Lorenzo

********************

7. kolejka:

Unión – Talleres

San Lorenzo – Argentinos Juniors

Banfield – Estudiantes

Boca Juniors – Patronato

Central Córdoba – Platense

Arsenal – Racing Club

Newell’s Old Boys – Rosario Central (Clásico Rosarino)

Independiente – Defensa y Justicia

Sarmiento – Atlético de Tucumán

Aldosivi – Colón

Gimnasia – River Plate

Vélez – Lanús

Godoy Cruz – Huracán

********************

8. kolejka:

Godoy Cruz – Unión

Huracán – Vélez

Lanús – Gimnasia

River Plate – Aldosivi

Colón – Sarmiento

Atlético de Tucumán – Independiente

Defensa y Justicia – Newell’s Old Boys

Rosario Central – Arsenal

Racing Club – Central Córdoba

Platense – Boca Juniors

Patronato – Banfield

Estudiantes – San Lorenzo

Argentinos Juniors – Talleres

********************

9. kolejka:

Unión – Argentinos Juniors

Talleres – Estudiantes

San Lorenzo – Patronato

Banfield – Platense

Boca Juniors – Racing Club

Central Córdoba – Rosario Central

Arsenal – Defensa y Justicia

Newell’s Old Boys – Atlético de Tucumán

Independiente – Colón

Sarmiento – River Plate

Aldosivi – Lanús

Gimnasia – Huracán

Vélez – Godoy Cruz

********************

10. kolejka:

Vélez – Unión

Godoy Cruz – Gimnasia

Huracán – Aldosivi

Lanús – Sarmiento

River – Independiente

Colón – Newell’s Old Boys

Atlético de Tucumán – Arsenal

Defensa y Justicia – Central Córdoba

Rosario Central – Boca Juniors

Racing Club – Banfield

Platense – San Lorenzo

Patronato – Talleres

Estudiantes – Argentinos Juniors

********************

11. kolejka:

Unión – Estudiantes

Argentinos Juniors – Patronato

Talleres – Platense

San Lorenzo – Racing Club

Banfield – Rosario Central

Boca Juniors – Defensa y Justicia

Central Córdoba – Atlético de Tucumán (Clásico del Norte)

Arsenal – Colón

Newell’s Old Boys – River Plate

Independiente – Lanús

Sarmiento – Huracán

Aldosivi – Godoy Cruz

Gimnasia – Vélez

********************

12. kolejka:

Gimnasia – Unión

Vélez – Aldosivi

Godoy Cruz  – Sarmiento

Huracán – Independiente

Lanús – Newell’s Old Boys

River Plate – Arsenal

Colón – Central Córdoba

Atlético de Tucumán – Boca Juniors

Defensa y Justicia – Banfield

Rosario Central – San Lorenzo

Racing Club – Talleres

Platense – Argentinos Juniors

Patronato – Estudiantes

********************

13. kolejka:

Unión – Patronato

Estudiantes – Platense

Argentinos Juniors – Racing Club

Talleres – Rosario Central

San Lorenzo – Defensa y Justicia

Banfield – Atlético de Tucumán

Boca Juniors – Colón

Central Córdoba – River Plate

Arsenal – Lanús

Newell’s Old Boys – Huracán

Independiente – Godoy Cruz

Sarmiento – Vélez

Aldosivi – Gimnasia

********************

14. kolejka:

Aldosivi – Unión

Gimnasia – Sarmiento

Vélez – Independiente

Godoy Cruz – Newell’s Old Boys

Huracán – Arsenal

Lanús – Central Córdoba

River Plate – Boca Juniors (El Superclásico)

Colón – Banfield

Atlético de Tucumán – San Lorenzo

Defensa y Justicia – Talleres

Rosario Central – Argentinos Juniors

Racing Club – Estudiantes

Platense – Patronato

********************

15. kolejka:

Unión – Platense

Patronato – Racing Club

Estudiantes – Rosario Central

Argentinos Juniors – Defensa y Justicia

Talleres – Atlético de Tucumán

San Lorenzo – Colón

Banfield – River Plate

Boca Juniors – Lanús

Central Córdoba – Huracán

Arsenal – Godoy Cruz

Newell’s Old Boys – Vélez

Independiente – Gimnasia

Sarmiento – Aldosivi

********************

16. kolejka:

Sarmiento – Unión

Aldosivi – Independiente

Gimnasia – Newell’s Old Boys

Vélez – Arsenal

Godoy Cruz – Central Córdoba

Huracán – Boca Juniors

Lanús – Banfield (Clásico del Sur)

River Plate – San Lorenzo

Colón – Talleres

Atlético de Tucumán – Argentinos Juniors

Defensa y Justicia – Estudiantes

Rosario Central – Patronato

Racing Club – Platense

********************

17. kolejka:

Unión – Racing Club

Platense – Rosario Central

Patronato – Defensa y Justicia

Estudiantes – Atlético de Tucumán

Argentinos Juniors – Colon

Talleres – River Plate

San Lorenzo – Lanús

Banfield – Huracán

Boca Juniors – Godoy Cruz

Central Córdoba – Vélez

Arsenal – Gimnasia

Newell’s Old Boys – Aldosivi

Independiente – Sarmiento

********************

18. kolejka:

Independiente – Unión

Sarmiento – Newell’s Old Boys

Aldosivi – Arsenal

Gimnasia – Central Córdoba

Vélez – Boca Juniors

Godoy Cruz – Banfield

Huracán – San Lorenzo (Clásico Porteño)

Lanús – Talleres

River Plate – Argentinos Juniors

Colón – Estudiantes

Atlético de Tucumán – Patronato

Defensa y Justicia – Platense

Rosario Central – Racing Club

********************

19. kolejka:

Unión – Rosario Central

Racing Club – Defensa y Justicia

Platense – Atlético de Tucumán

Patronato – Colón

Estudiantes – River Plate

Argentinos Juniors – Lanús

Talleres – Huracán

San Lorenzo – Godoy Cruz

Banfield – Vélez

Boca Juniors – Gimnasia

Central Córdoba – Aldosivi

Arsenal – Sarmiento

Newell’s Old Boys – Independiente

********************

20. kolejka:

Newell’s Old Boys – Unión

Independiente – Arsenal

Sarmiento – Central Córdoba

Aldosivi – Boca Juniors

Gimnasia – Banfield

Vélez – San Lorenzo

Godoy Cruz – Talleres

Huracán – Argentinos Juniors

Lanús – Estudiantes

River Plate – Patronato

Colón – Platense

Atlético de Tucumán – Racing Club

Defensa y Justicia – Rosario Central 

********************

21. kolejka:

Unión – Defensa y Justicia

Rosario Central – Atlético de Tucumán

Racing Club – Colón

Platense – River Plate

Patronato – Lanús

Estudiantes – Huracán

Argentinos Juniors – Godoy Cruz

Talleres – Vélez

San Lorenzo – Gimnasia

Banfield – Aldosivi

Boca Juniors – Sarmiento

Central Córdoba – Independiente

Arsenal – Newell’s Old Boys

********************

22. kolejka:

Arsenal – Unión

Newell’s Old Boys – Central Córdoba

Independiente – Boca Juniors

Sarmiento – Banfield

Aldosivi – San Lorenzo

Gimnasia – Talleres

Vélez – Argentinos Juniors

Godoy Cruz – Estudiantes

Huracán – Patronato

Lanús – Platense

River Plate – Racing Club

Colón – Rosario Central

Atlético de Tucumán – Defensa y Justicia

********************

23. kolejka:

Unión – Atlético de Tucumán

Defensa y Justicia – Colón

Rosario Central – River Plate

Racing Club – Lanús

Platense – Patronato

Huracán – Godoy Cruz

Estudiantes – Vélez Sarsfield

Argentinos Juniors – Gimnasia

Talleres – Aldosivi

San Lorenzo – Sarmiento

Banfield – Independiente

Boca Juniors – Newell’s Old Boys

Central Córdoba – Arsenal

********************

24. kolejka:

Central Córdoba – Unión

Arsenal – Boca Juniors

Newell’s Old Boys – Banfield

Independiente – San Lorenzo 

Sarmiento – Talleres

Aldosivi – Argentinos Juniors

Gimnasia – Estudiantes (Clásico Platense)

Vélez – Patronato

Godoy Cruz – Platense

Huracán – Racing Club

Lanús – Rosario Central

River Plate – Defensa y Justicia

Colón – Atlético de Tucumán

********************

25. kolejka:

Unión – Colón (Clásico Santafesino)

Atlético de Tucumán – River Plate

Defensa y Justicia – Lanús

Rosario Central – Huracán

Racing Club – Godoy Cruz

Platense – Patronato

Vélez – Gimnasia

Estudiantes – Aldosivi

Argentinos Juniors – Sarmiento

Talleres – Independiente

San Lorenzo – Newell’s Old Boys

Banfield – Arsenal

Boca Juniors – Central Córdoba

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.