Terminarz ligowy na sezon 2017/2018 – EDIT!

AfA ustaliła harmonogram meczów na nową kampanię Primera División de Argentina. Od bieżącego sezonu ligę argentyńską nadzorować będzie organizacja Superliga (jej prezydentem jest Mariano Elizondo) i taką właśnie nazwę od teraz będą nosić rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej kraju srebra. Czempionat ruszy dnia 25 sierpnia, a potrwa tylko 27 kolejek. Finisz planowany jest na połowę maja.

EDIT. Dnia 4 sierpnia AfA ogłosiła przełożenie startu sezonu ligowego o tydzień na prośbę telewizji posiadających prawa do transmitowania ligi argentyńskiej (które chcą mieć więcej czasu na optymalizację platformy transmisyjnej). Superliga ruszy zatem z tygodniowym opóźnieniem. Co za tym idzie kampania zakończy się tydzień później, aniżeli planowano pierwotnie. Terminarz natomiast zmodyfikowano.

Już nie 30, a tylko 28 drużyn. Ponadto zaniechano sławnej kolejki derbowej, gdy odbywały się wszystkie największe piłkarskie klasyki Argentyny. Kolejkę derbową organizowano regularnie w trzech poprzednich sezonach, lecz najwidoczniej ostatnio nie przyniosła ona federacji oczekiwanych zysków, dlatego rezygnuje się z niej.

Najbliższy sezon przyniesie zatem tylko jedno El Superclásico między Boca Juniors, a River Plate. Odbędzie się ono dnia 5 listopada w ramach ósmej kolejki (a nie 3 grudnia w ramach dwunastej kolejki, jak planowano pierwotnie). Jego gospodarzem będzie River, czyli podczas najbliższej kampanii nie uświadczymy najgorętszych derbów na La Bombonera.

Boca Juniors zainauguruje ligowe zmagania domową potyczką z Olimpo de Bahía Blanca. Zwieńczy wyjazdową konfrontacją przeciwko Huracánowi.

Superliga 2017/2018 zakończy się nieco szybciej (czyli już w połowie maja), albowiem w czerwcu przyszłego roku czeka Mundial i potencjalni jego uczestnicy muszą mieć więcej czasu, aby przygotować się do batalii o Puchar Świata.

Analogicznie, jak podczas minionej kampanii przeprowadzony zostanie tylko sezon zasadniczy bez żadnych późniejszych play-offów (ew. dodatkowe starcia możliwe są tylko w przypadku braku suwerennego punktowo lidera u epilogu czempionatu lub gdyby w tabeli spadkowej na najwyższym miejscu oznaczającym degradację ex-aequo znajdowałaby się więcej, niż jedna ekipa).

Na finiszu sezonu znowu spadną cztery drużyny mające w tabeli spadkowej najniższy współczynnik, a z Primera B Nacional awansują tylko dwie. Primera División rokrocznie jest pomniejszana o dwa zespoły aż osiągnie liczbę 22 klubów.

Oto pełen terminarz Superligi 2017/2018:

1. kolejka (26-27 sierpnia 2017)

  • Boca Juniors vs Olimpo
  • Temperley vs River Plate
  • Independiente vs Huracán
  • San Lorenzo de Almagro vs Racing Club
  • San Martín de San Juan vs Patronato
  • Defensa y Justicia vs Gimnasia La Plata
  • Newell’s Old Boys vs Unión
  • Atlético de Tucumán vs Godoy Cruz
  • Talleres vs Lanús
  • Tigre vs Vélez Sarsfield
  • Banfield vs Belgrano
  • Colón vs Rosario Central
  • Estudiantes La Plata vs Arsenal de Sarandí
  • Argentinos Juniors vs Chacarita Juniors (mecz stoczony zostanie w innym terminie, żeby oba beniaminki miały więcej czasu na przygotowanie się do sezonu po rozgrywkach drugoligowych, które zakończyły się dopiero w ostatni weekend lipca)

***

Od 28 sierpnia do 5 września obowiązuje termin FIFA na mecze reprezentacyjne

***

2. kolejka (9-10 września 2017)

  • Estudiantes La Plata vs Defensa y Justicia
  • Arsenal de Sarandí vs Colón
  • Huracán vs Newell’s Old Boys
  • River Plate vs Banfield
  • Rosario Central vs San Lorenzo de Almagro
  • Racing Club vs Temperley
  • Vélez Sarsfield vs Atlético de Tucumán
  • Belgrano vs San Martín de San Juan
  • Lanús vs Boca Juniors
  • Godoy Cruz vs Talleres
  • Defensa y Justicia vs Boca Juniors
  • Olimpo vs Independiente
  • Unión vs Gimnasia La Plata
  • Patronato vs Argentinos Juniors
  • Chacarita Juniors vs Tigre

***

3. kolejka (16-17 września 2017)

  • Atlético de Tucumán vs Chacarita Juniors
  • Defensa y Justicia vs Unión
  • Gimnasia La Plata vs Huracán
  • Newell’s Old Boys vs Olimpo
  • Boca Juniors vs Godoy Cruz
  • Independiente vs Lanús
  • Talleres vs Vélez Sarsfield
  • Tigre vs Patronato
  • Argentinos Juniors vs Belgrano
  • Banfield vs Racing Club
  • San Martín de San Juan vs River Plate
  • San Lorenzo de Almagro vs Arsenal de Sarandí
  • Temperley vs Rosario Central
  • Colón vs Estudiantes La Plata

***

4. kolejka (23-24 września 2017)

  • Colón vs Defensa y Justicia
  • Estudiantes La Plata vs San Lorenzo de Almagro
  • Patronato vs Atlético de Tucumán
  • Arsenal de Sarandí vs Temperley
  • Lanús vs Newell’s Old Boys
  • Racing Club vs San Martín de San Juan
  • River Plate vs Argentinos Juniors
  • Rosario Central vs Banfield
  • Belgrano vs Tigre
  • Chacarita Juniors vs Talleres
  • Godoy Cruz vs Indepediente
  • Vélez Sarsfield vs Boca Juniors
  • Olimpo vs Gimnasia La Plata
  • Huracán vs Unión

***

5. kolejka (30 września-1 października 2017)

  • Atlético de Tucumán vs Belgrano
  • Unión vs Olimpo
  • Gimnasia La Plata vs Lanús
  • Newell’s Old Boys vs Godoy Cruz
  • Boca Juniors vs Chacarita Juniors
  • Independiete vs Vélez Sarsfield
  • Defensa y Justicia vs Huracán
  • Tigre vs River Plate
  • Argentinos Juniors vs Racing Club
  • Banfield vs Arsenal de Sarandí
  • San Martín de San Juan vs Rosario Central
  • Talleres vs Patronato
  • Temperley vs Estudiantes La Plata
  • San Lorenzo de Almagro vs Colón

***

W dniach 2-10 października obowiązuje termin FIFA na mecze reprezentacyjne

***

6. kolejka (14-15 października 2017)

  • San Lorenzo de Almagro vs Defensa y Justicia
  • Colón vs Temperley
  • Estudiantes La Plata vs Banfield
  • Arsenal de Sarandí vs San Martín de San Juan
  • Rosario Central vs Argentinos Juniors
  • Racing Club vs Tigre
  • River Plate vs Atlético de Tucumán
  • Belgrano vs Talleres [Clásico Cordobés]
  • Patronato vs Boca Juniors
  • Chacarita Juniors vs Independiente
  • Vélez Sarsfield vs Newell’s Old Boys
  • Godoy Cruz vs Gimnasia La Plata
  • Lanús vs Unión
  • Olimpo vs Huracán

***

22 października 2017 w Argentynie odbędą się wybory parlamentarne i podczas tegoż weekendu Superliga będzie pauzować

***

7. kolejka (28-29 października 2017)

  • Defensa y Justicia vs Olimpo
  • Huracán vs Lanús
  • Unión vs Godoy Cruz
  • Gimnasia La Plata vs Vélez Sarsfield
  • Newell’s Old Boys vs Chacarita Juniors
  • Independiente vs Patronato
  • Boca Juniors vs Belgrano
  • Talleres vs River Plate
  • Atlético de Tucumán vs Racing Club
  • Tigre vs Rosario Central
  • Argentinos Juniors vs Arsenal de Sarandí
  • San Martín de San Juan vs Estudiantes La Plata
  • Banfield vs Colón
  • Temperley vs San Lorenzo de Almagro

***

8. kolejka (4-5 listopada 2017)

  • River Plate vs Boca Juniors [El Superclásico]
  • Temperley vs Defensa y Justicia
  • San Lorenzo de Almagro vs Banfield
  • Colón vs San Martín de San Juan
  • Estudiantes La Plata vs Argentinos Juniors
  • Arsenal de Sarandí vs Tigre
  • Rosario Central vs Atlético de Tucumán
  • Racing Club vs Talleres
  • Belgrano vs Independiente
  • Patronato vs Newell’s Old Boys
  • Chacarita Juniors vs Gimnasia La Plata
  • Vélez Sarsfield vs Unión
  • Godoy Cruz vs Huracán
  • Lanús vs Olimpo

***

W dniach 6-14 listopada obowiązuje termin FIFA na mecze reprezentacyjne

***

 

9. kolejka (18-19 listopada 2017)

  • Defensa y Justicia vs Lanús
  • Olimpo vs Godoy Cruz
  • Huracán vs Vélez Sarsfield
  • Unión vs Chacarita Juniors
  • Gimnasia La Plata vs Patronato
  • Newell’s Old Boys vs Belgrano
  • Independiente vs River Plate
  • Boca Juniors vs Racing Club
  • Talleres vs Rosario Central
  • Atlético de Tucumán vs Arsenal de Sarandí
  • Tigre vs Estudiantes La Plata
  • Argentinos Juniors vs Colón
  • San Martín de San Juan vs San Lorenzo de Almagro
  • Banfield vs Temperley
***

10. kolejka (25-26 listopada 2017)

  • Racing Club vs Independiente [Clásico de Avellaneda]
  • Banfield vs Defensa y Justicia
  • Temperley vs San Martín de San Juan
  • San Lorenzo de Almagro vs Argentinos Juniors
  • Colón vs Tigre
  • Estudiantes La Plata vs Atlético de Tucumán
  • Arsenal de Sarandí vs Talleres
  • Rosario Central vs Boca Juniors
  • River Plate vs Newell’s Old Boys
  • Belgrano vs Gimnasia La Plata
  • Patronato vs Unión
  • Chacarita Juniors vs Huracán
  • Vélez Sarsfield vs Olimpo
  • Godoy Cruz vs Lanús

***

11. kolejka (2-3 grudnia 2017)

  • Defensa y Justicia vs Godoy Cruz
  • Lanús vs Vélez Sarsfield
  • Olimpo vs Chacarita Juniors
  • Huracán vs Patronato
  • Unión vs Belgrano
  • Gimnasia La Plata vs River Plate
  • Newell’s Old Boys vs Racing Club
  • Independiente vs Rosario Central
  • Boca Juniors vs Arsenal de Sarandí
  • Talleres vs Estudiantes La Plata
  • Atlético de Tucumán vs Colón
  • Tigre vs San Lorenzo de Almagro
  • Argentinos Juniors vs Temperley
  • San Martín de San Juan vs Banfield

***

12. kolejka (9-10 grudnia 2017)

  • San Martín de San Juan vs Defensa y Justicia
  • Banfield vs Argentinos Juniors
  • Temperley vs Tigre
  • San Lorenzo de Almagro vs Atlético de Tucumán
  • Colón vs Talleres
  • Estudiantes La Plata vs Boca Juniors
  • Arsenal de Sarandí vs Independiente
  • Rosario Central vs Newell’s Old Boys [Clásico Rosarino]
  • Racing Club vs Gimnasia La Plata
  • River Plate vs Unión
  • Belgrano vs Huracán
  • Patronato vs Olimpo
  • Chacarita Juniors vs Lanús
  • Vélez Sarsfield vs Godoy Cruz

***

Przerwa świąteczna oraz na Torneos de Verano, która potrwa około półtora miesiąca

***

 

13. kolejka (27-28 stycznia 2018)

  • Defensa y Justicia vs Vélez Sarsfield
  • Godoy Cruz vs Chacarita Juniors
  • Lanús vs Patronato
  • Olimpo vs Belgrano
  • Huracán vs River Plate
  • Unión vs Racing Club
  • Gimnasia La Plata vs Rosario Central
  • Newell’s Old Boys vs Arsenal de Sarandí
  • Independiente vs Estudiantes La Plata
  • Boca Juniors vs Colón
  • Talleres vs San Lorenzo de Almagro
  • Atlético de Tucumán vs Temperley
  • Tigre vs Banfield
  • Argentinos Juniors vs San Martín de San Juan
***

14. kolejka (3-4 lutego 2018)

  • Argentinos Juniors vs Defensa y Justicia
  • San Martín de San Juan vs Tigre
  • Banfield vs Atlético de Tucumán
  • Temperley vs Talleres
  • San Lorenzo de Almagro vs Boca Juniors
  • Colón vs Independiente
  • Estudiantes La Plata vs Newell’s Old Boys
  • Arsenal de Sarandí vs Gimnasia La Plata
  • Rosario Central vs Unión
  • Racing Club vs Huracán
  • River Plate vs Olimpo
  • Belgrano vs Lanús
  • Patronato vs Godoy Cruz
  • Chacarita Juniors vs Vélez Sarsfield

***

15. kolejka (10-11 lutego 2018)

  • Defensa y Justicia vs Chacarita Juniors
  • Vélez Sarsfield vs Patronato
  • Godoy Cruz vs Belgrano
  • Lanús vs River Plate
  • Olimpo vs Racing Club
  • Huracán vs Rosario Central
  • Unión vs Arsenal de Sarandí
  • Gimnasia La Plata vs Estudiantes La Plata [Clásico Platense]
  • Newell’s Old Boys vs Colón
  • Independiente vs San Lorenzo de Almagro
  • Boca Juniors vs Temperley
  • Talleres vs Banfield
  • Atlético de Tucumán vs San Martín de San Juan
  • Tigre vs Argentinos Juniors

***

16. kolejka (17-18 lutego 2018)

  • Tigre vs Defensa y Justicia
  • Argentinos Juniors vs Atlético de Tucumán
  • San Martín de San Juan vs Talleres
  • Banfield vs Boca Juniors
  • Temperley vs Independiente
  • San Lorenzo de Almagro vs Newell’s Old Boys
  • Colón vs Gimnasia La Plata
  • Estudiantes La Plata vs Unión
  • Arsenal de Sarandí vs Huracán
  • Rosario Central vs Olimpo
  • Racing Club vs Lanús
  • River Plate vs Godoy Cruz
  • Belgrano vs Vélez Sarsfield
  • Patronato vs Chacarita Juniors

***

17. kolejka (24-25 lutego 2018)

  • Defensa y Justicia vs Patronato
  • Chacarita Juniors vs Belgrano
  • Vélez Sarsfield vs River Plate
  • Godoy Cruz vs Racing Club
  • Lanús vs Rosario Central
  • Olimpo vs Arsenal de Sarandí
  • Huracán vs Estudiantes La Plata
  • Unión vs Colón [Clásico Santafesino]
  • Gimnasia La Plata vs San Lorenzo de Almagro
  • Newell’s Old Boys vs Temperley
  • Independiente vs Banfield
  • Boca Juniors vs San Martín de San Juan
  • Talleres vs Argentinos Juniors
  • Atlético de Tucumán vs Tigre

***

18. kolejka (3-4 marca 2018)

  • Atlético de Tucumán vs Defensa y Justicia
  • Tigre vs Talleres
  • Argentinos Juniors vs Boca Juniors
  • San Martín de San Juan vs Independiente
  • Banfield vs Newell’s Old Boys
  • Temperley vs Gimnasia La Plata
  • San Lorenzo de Almagro vs Unión
  • Colón vs Huracán
  • Estudiantes La Plata vs Olimpo
  • Arsenal de Sarandí vs Lanús
  • Rosario Central vs Godoy Cruz
  • Racing Club vs Vélez Sarsfield
  • River Plate vs Chacarita Juniors
  • Belgrano vs Patronato

***

19. kolejka (10-11 marca 2018)

  • Defensa y Justicia vs Belgrano
  • Patronato vs River Plate
  • Chacarita Juniors vs Racing Club
  • Vélez Sarsfield vs Rosario Central
  • Godoy Cruz vs Arsenal de Sarandí
  • Lanús vs Estudiantes La Plata
  • Olimpo vs Colón
  • Huracán vs San Lorenzo de Almagro [Clásico Porteño]
  • Unión vs Temperley
  • Gimnasia La Plata vs Banfield
  • Newell’s Old Boys vs San Martín de San Juan
  • Independiente vs Argentinos Juniors
  • Boca Juniors vs Tigre
  • Talleres vs Atlético de Tucumán

***

20. kolejka (17-18 marca 2018)

  • Talleres vs Defensa y Justicia
  • Atlético de Tucumán vs Boca Juniors
  • Tigre vs Independiente
  • Argentinos Juniors vs Newell’s Old Boys
  • San Martín de San Juan vs Gimnasia La Plata
  • Banfield vs Unión
  • Temperley vs Huracán
  • San Lorenzo de Almagro vs Olimpo
  • Colón vs Lanús
  • Estudiantes La Plata vs Godoy Cruz
  • Arsenal de Sarandí vs Vélez Sarsfield
  • Rosario Central vs Chacarita Juniors
  • Racing Club vs Patronato
  • River Plate vs Belgrano

***

W dniach 19-27 marca obowiązuje termin FIFA na mecze reprezentacyjne

***

 

21. kolejka (31 marca-1 kwietnia 2018)

  • Defensa y Justicia vs River Plate
  • Belgrano vs Racing Club
  • Patronato vs Rosario Central
  • Chacarita Juniors vs Arsenal de Sarandí
  • Vélez Sarsfield vs Estudiantes La Plata
  • Godoy Cruz vs Colón
  • Lanús vs San Lorenzo de Almagro
  • Olimpo vs Temperley
  • Huracán vs Banfield
  • Unión vs San Martín de San Juan
  • Gimnasia La Plata vs Argentinos Juniors
  • Newell’s Old Boys vs Tigre
  • Independiente vs Atlético de Tucumán
  • Boca Juniors vs Talleres
***

22. kolejka (7-8 kwietnia 2018)

  • Boca Juniors vs Defensa y Justicia
  • Talleres vs Independiente
  • Atlético de Tucumán vs Newell’s Old Boys
  • Tigre vs Gimnasia La Plata
  • Argentinos Juniors vs Unión
  • San Martín de San Juan vs Huracán
  • Banfield vs Olimpo
  • Temperley vs Lanús
  • San Lorenzo de Almagro vs Godoy Cruz
  • Colón vs Vélez Sarsfield
  • Estudiantes La Plata vs Chacarita Juniors
  • Arsenal de Sarandí vs Patronato
  • Rosario Central vs Belgrano
  • Racing Club vs River Plate

***

23. kolejka (14-15 kwietnia 2018)

  • Defensa y Justicia vs Racing Club
  • River Plate vs Rosario Central
  • Belgrano vs Arsenal de Sarandí
  • Patronato vs Estudiantes La Plata
  • Chacarita Juniors vs Colón
  • Vélez Sarsfield vs San Lorenzo de Almagro
  • Godoy Cruz vs Temperley
  • Lanús vs Banfield [Clásico del Sur]
  • Olimpo vs San Martín de San Juan
  • Huracán vs Argentinos Juniors
  • Unión vs Tigre
  • Gimnasia La Plata vs Atlético de Tucumán
  • Newell’s Old Boys vs Talleres
  • Independiente vs Boca Juniors

***

24. kolejka (21-22 kwietnia 2018)

  • Independiente vs Defensa y Justicia
  • Boca Juniors vs Newell’s Old Boys
  • Talleres vs Gimnasia La Plata
  • Atlético de Tucumán vs Unión
  • Tigre vs Huracán
  • Argentinos Juniors vs Olimpo
  • San Martín de San Juan vs Lanús
  • Banfield vs Godoy Cruz
  • Temperley vs Vélez Sarsfield
  • San Lorenzo de Almagro vs Chacarita Juniors
  • Colón vs Patronato
  • Estudiantes La Plata vs Belgrano
  • Arsenal de Sarandí vs River Plate
  • Rosario Central vs Racing Club

***

25. kolejka (28-29 kwietnia 2018)

  • Defensa y Justicia vs Rosario Central
  • Racing Club vs Arsenal de Sarandí
  • River Plate vs Estudiantes La Plata
  • Belgrano vs Colón
  • Patronato vs San Lorenzo de Almagro
  • Chacarita Juniors vs Temperley
  • Vélez Sarsfield vs Banfield
  • Godoy Cruz vs San Martín de San Juan [Clásico de Cuyo]
  • Lanús vs Argentinos Juniors
  • Olimpo vs Tigre
  • Huracán vs Atlético de Tucumán
  • Unión vs Talleres
  • Gimnasia La Plata vs Boca Juniors
  • Newell’s Old Boys vs Independiente

***

26. kolejka (5-6 maja 2018)

  • Newell’s Old Boys vs Defensa y Justicia
  • Independiente vs Gimnasia La Plata
  • Boca Juniors vs Unión
  • Talleres vs Huracán
  • Atlético de Tucumán vs Olimpo
  • Tigre vs Lanús
  • Argentinos Juniors vs Godoy Cruz
  • San Martín de San Juan vs Vélez Sarsfield
  • Banfield vs Chacarita Juniors
  • Temperley vs Patronato
  • San Lorenzo de Almagro vs Belgrano
  • Colón vs River Plate
  • Estudiantes La Plata vs Racing Club
  • Arsenal de Sarandí vs Rosario Central

***

27. kolejka (12-13 maja 2018)

  • Defensa y Justicia vs Arsenal de Sarandí
  • Rosario Central vs Estudiantes La Plata
  • Racing Club vs Colón
  • River Plate vs San Lorenzo de Almagro
  • Belgrano vs Termpeley
  • Patronato vs Banfield
  • Chacarita Juniors vs San Martín de San Juan
  • Vélez Sarsfield vs Argentinos Juniors
  • Godoy Cruz vs Tigre
  • Lanús vs Atlético de Tucumán
  • Olimpo vs Talleres
  • Huracán vs Boca Juniors
  • Unión vs Independiente
  • Gimnasia La Plata vs Newell’s Old Boys

Nie do końca sprawiedliwy jest brak derbowej kolejki, ponieważ połowa klubów w ciągu nadchodzącego sezonu rozegra o jeden mecz więcej na wyjeździe, aniżeli jako gospodarz.

Zostaw odpowiedź