Święty Mikołaj Juan Roman Riquelme

Boca Juniors pokonali na wyjeździe 1:0 CA Tigre, w spotkaniu 15. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Uczciwie trzeba przyznać, że zwycięstwo nie należało się Xeneizes, a remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Jednak w już doliczonym czasie gry Juan Roman Riquelme zafundował nam “wspomnień czar” i kapitalnym uderzeniem z dystansu zapewnił Bosteros komplet punktów.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo szybkim tempie, a początek meczu należał do Xeneizes. Gospodarze skupili się na defensywie i wyprowadzaniu szybkich kontrataków. W 12′ Riquelme podał do Luciano Acosty, a młody napastnik trafił w słupek. W ostatnim kwadransie do głosu doszli już gospodarze i w 31′ powinni objąć prowadzenie. Jednak Ariel Nahuelpán przegrał pojedynek sam na sam z Augustinem Orionem.

W drugiej połowie tempo meczu wyraźnie siadło, a inicjatywa od początku należała do Matadores. Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem (byłby to trzeci kolejny bezbramkowy remis Boca Juniors), Juan Roman Riquelme zdecydował się na uderzenie z dystansu, którym nie dał żadnych szans byłemu bramkarzowi Xeneizes, Javierowi Garcii.

CA Tigre – Boca Juniors 0:1 (0:0)
0:1 Juan Román Riquelme (90′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 41% – 59%
Strzały (celne): 15(3) – 6(2)
Faule: 8 – 10
Rzuty rożne: 6 – 2
Spalone: 5 – 0

CA Tigre:
Javier García – Gastón Díaz, Erick Godoy, Ignacio Canuto, Guillermo Cosaro – Kevin Itabel (74′ Sergio Araujo), Joaquín Arzura, Gabriel Peñalba, Lucas Wilchez (84′ Ramiro Leone) – Matías Pérez García – Ariel Nahuelpán (87′ Cristian Bordacahar).

Boca Juniors:
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes (60′ Pablo Ledesma), Federico Bravo, Nicolás Colazo (76′ Juan Sánchez Miño) – Juan Román Riquelme – Luciano Acosta (60′ Emmanuel Gigliotti), Claudio Riaño.

Żółte kartki: Federico Bravo, Juan Forlín (Boca Juniors).

Sędzia: Andrés Merlos.

 

Aktualna tabela ligowetutaj.

Tabela trzyletnia decydująca o spadkachtutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.