Superclasico w Mexico City – nd. 3:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z River Plate. Mecz zostanie rozegrany w Mexico City na słynnym stadionie Azteca, na którym w 1986 roku Argentyna sięgnęła po swój drugi i ostatni Puchar Świata.

Meksykański bój Xeneizes z Millonarios jest pierwszym na obcej ziemi od czerwca 2002 roku. Wówczas do pojedynku doszło w Miami na stadionie Orange Bowl. River Plate wygrała wówczas 2:1 po trafieniach Matíasa Lequi i Juan Pablo Raponi. Dla Bosteros bramkę otwierającą wówczas wynik spotkania strzelił Nicolás Burdisso.

Poza meczem w USA do Superclasico poza Argentyną dochodziło jeszcze trzykrotnie i za każdym razem było to Montevideo w Urugwaju. Xeneizes wygrywali dwukrotnie (5:2 w 1955 roku i 2:0 w 1984 roku), a River  raz (2:0 w 1978 roku).

River Plate jest aktualnym mistrzem Argentyny (Torneo Final 2014) i zdobywcą Superfinal 2014. Pomimo to w ostatnich dniach w klubie doszło do sporego zamieszania. Niespodziewanie do dymisji podał się trener Ramon Diaz, a swoje odejście ogłosił również Cristian Ledesma. Dla tego ostatniego będzie to pożegnalne spotkanie w barwach River Plate. Wczoraj poznaliśmy nowego szkoleniowca Millonarios, którym został Ariel Ortega, ale dzisiaj drużynę tymczasowo poprowadzi jeszcze Gustavo Zapata.

W obu drużynach zabraknie dzisiaj kilku kluczowych zawodników, którzy albo są kontuzjowani, albo przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji przed zbliżającym się Mundialem. Z tego drugiego powodu w River Plate zabraknie dwójki Kolumbijczyków, Éder Álvareza Balanty i Teófilo Gutiérreza, aw Boca, Fernando Gago i Augustina Oriona. Z powodu kontuzji Gustavo Zapata nie może skorzystać z Fernando Cavenaghiego oraz Jonatana Maidany. Natomiast kontuzjowanymi Bosteros są, Juan Riquelme, Pablo Ledesma, Juan Manuel Martínez, Cristian Erbes i Nicolás Colazo. W River nie zobaczymy również Jonathana Fabbro, Leonardo Ponzio, którzy z końcem sezonu zakończyli już swoją grę w tym klubie.

Przypuszczalne składy:

River Plate: 4-4-2
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Germán Pezzella, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Carbonero, Cristian Ledesma, Ariel Rojas, Manuel Lanzini – Daniel Villalva, Giovanni Simeone.

Boca Juniors: 4-4-2
Emmanuel Trípodi – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Andrés Cubas, Federico Bravo, Juan Sánchez Miño, Luciano Acosta – Emmanuel Gigliotti, Claudio Riaño.

Sędzia: Jorge Antonio Pérez Durán (Meksyk).

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.