Superclasico w Cordoba odwołane

Bravo FedericoZaplanowany na najbliższy wtorek towarzyski pojedynek pomiędzy Boca Juniors i River Plate w Cordoba został odwołany. Powodem jest ogólnokrajowy strajk pracowników transportu. Mecz ma się jednak odbyć, ale dopiero 10 października.

Spotkanie zaplanowano już kilka miesięcy temu i miało zostać rozegrane w najbliższy wtorek 9 czerwca na stadionie im. Mario Alberto Kempesa. Jednak po “skandalicznym” meczu w Copa Libertadores, gdy na zawodnicy Millonarios zostali na La Bombonera “poczęstowani” gazem, co w konsekwencji zakończyło się przerwaniem spotkania i wyrzuceniem Xeneizes z Pucharu Wyzwolicieli, tak naprawdę obie strony nie paliły się do jego rozegrania.

Nie jest tajemnicą poliszynela, że po tym spotkaniu władze obu klubów, trenerzy i zawodnicy, delikatnie mówiąc nie pałają do siebie sympatią. Już zaraz po wspomnianych ekscesach pojawiły się informacje, że mecz w Cordoba może się nie odbyć ze względów bezpieczeństwa. Organizator meczu Guillermo Tofoni co prawda zapewniał, że spotkanie mimo to się odbędzie i już sprzedano ponad 40 tysięcy biletów, ale ostatecznie sam przyznał “że siły wyższe zadecydowały iż spotkanie się nie odbędzie”.

Oficjalnym powodem odwołania spotkania jest ogólnokrajowy strajk generalny pracowników transportu. Taką wersje podał Emeterio Farías, prezydent lokalnego okręgu federacji AFA (Presidente de la Liga Cordobesa de Fútbol).

telam.com

Facebook Comments

1 komentarz do "Superclasico w Cordoba odwołane"

  1. Ed's Gravatar Ed
    8 czerwca 2015 - 19:25 | Link

    Ciężko odwołać strajk w takim kraju jak Argentyna gdzie ludzie mają wręcz zapalony charakter.

Komentarze są wyłączone.