Superclasico o Copa Luis B. Nofal – nd. 2:15

Dzisiejszej nocy czasu polskiego dojdzie do drugiego Superclasico w ramach letniego Torneo de Verano 2015. Tym razem Boca i River zmierzą się na stadionie Malvinas Argentinas  w Mendozie, a stawką będzie Copa Luis B. Nofal.

Obie drużyny spotkały się już ze sobą kilka dni temu. W Mar del Plata niespodziewanie 1:0 wygrali Xeneizes, którzy nie dość, że pokonali Millonarios po raz pierwszy od ośmiu spotkań to zrobili to jeszcze w rezerwowym składzie. Jedyną bramkę meczu strzelił młodziutki Jonathana Cristaldo, a o meczu tym możecie dowiedzieć się więcej tutaj.

Od wspomnianego wyżej meczu o Copa Julio Humberto Grondona obie ekipy zdążyły rozegrać kolejne mecze. Bosteros w środę pokonali 1:0 Velez Sarsfield w spotkaniu barażowym o prawo gry w fazie pucharowej Copa Libertadores 2015. Stąd atmosfera w drużynie Rodolfo Arruabarreny jest znakomita. River Plate rozegrało natomiast decydujące spotkanie o triumf w Copa de Oro z Independiente. Zakończyło się ono efektownym zwycięstwem 4:0 ekipy Marcelo Gallardo i dzisiaj fani Millonarios liczą na udany rewanż na Boca Juniors.

Podobnie jak i w pierwszym spotkaniu trener Gallardo awizuje do gry najsilniejszy skład. Zabraknie jedynie Urugwajczyka, Carlosa Sáncheza, którzy z osobistych powodów musiał podróżować do Meksyku i nie uczestniczył w kilku ostatnich treningach. Natomiast Rodolfo Arruabarreny ponownie postawi w dużej mierze na zmieników. Nie będzie to jednak tak rezerwowy skład jak w pierwszym spotkaniu, bo od początku mają zagrać Daniel Diaz, Fernando Gago oraz Andrés Chávez, którzy w ostatnim sezonie byli zawodnikami pierwszego składu Xeneizes. Dla tego ostatniego może być to nadzwyczaj ważne spotkanie, bo Vasco niemiłosiernie zdenerwował się na niego za głupio otrzymaną czerwoną kartkę w meczu z Velezem. Zagrają również najświeższe wzmocnienia Boca Juniors, bramkarz Guillermo Sara, obrońcy Marco Torsiglieri i Luciano Monzón, pomocnik Pablo Pérez oraz powracający z wypożyczenia napastnik Sebastián Palacios.

Historia spotkań w Medozie:
– 12 zwycięstw Boca Juniors:
– 8 remisów:- 5 zwycięstw River Plate;
– 7 spotkań kończyło się rzutami karnymi z których 4 wygrali Xeneizes, a 3 Millonarios;

Przypuszczalne składy

Boca Juniors:
Guillermo Sara – José Fuenzalida, Daniel Díaz, Marco Torsiglieri, Luciano Monzón – Pablo Pérez, Fernando Gago, Franco Cristaldo – Sebastián Palacios, Emmanuel Gigliotti, Andrés Chávez.

River Plate:
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonathan Maidana, Gabriel Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Sánchez, Matías Kranevitter, Ariel Rojas – Leonardo Pisculichi – Rodrigo Mora, Teófilo Gutiérrez.

Sędzia: Diego Abal.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.