Superclásico – nd. 22:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z River Plate, w spotkaniu 10. kolejki sezonu Torneo de Transición 2014. Zdecydowanym faworytem są liderujący w tabeli gospodarze.

Drużynę Rodolfo Arruabarreny czeka dzisiaj najtrudniejszy sprawdzian w tym sezonie. By zachować jakiekolwiek szanse na mistrzostwo muszą dzisiejszy mecz wygrać. Będzie to jednak zadanie prawie nieosiągalne na logikę. Millonarios po wielu latach notorycznych poniżeń są aktualnym mistrzem Argentyny i pewnie zmierzają do kolejnego tytułu. Po 9 kolejkach pewnie liderują, a nad Bosteros mają już 8 punktów przewagi. Co prawda dwa ostatnie mecze ligowe zremisowali (1:1 z Arsenalem na wyjeździe i 1:1 z Lanus u siebie), ale nie doznali jeszcze porażki w tym sezonie i nikt z fachowców nie liczy, że do takiej może dojść dzisiaj. Patrząc na ich bilans bramkowy 21:5 i bilans Xeneizes 9:11 ciężko być optymistą. Tym bardziej, że z powodu kontuzji na środku obrony nie może zagrać ani Daniel Diaz, ani Juan Forlin, a współpraca Echeverríi z młodym Magallánem nie wyglądała ostatnio za dobrze.

Trener gospodarzy Marcelo Gallardo praktycznie nie miał w tygodniu żadnych problemów personalnych. Nikt nie narzekał na problemy zdrowotne. Zamierza wiec desygnować do gry identyczny skład jak w poprzednim meczu z Lanus. W sumie ma do dyspozycji wszystkich najlepszych graczy poza kontuzjowanymi już od jakiegoś czasu napastnikiem Fernando Cavenaghim  i młodym pomocnikiem Matíasem Kranevitterem.

Nieco inaczej wygląda sytuacja kadrowa Xeneizes. Kontuzjowani są dwaj środkowi obrońcy Daniel Diaz i Juan Forlin. Ponadto w środku tygodnia problemy mięśniowe mieli napastnicy Jonathan Calleri i Andrés Chávez. W związku z tym trenowali indywidualnie i nie wiadomo w jakiej dyspozycji są dzisiaj, choć media awizują ich grę w pierwszym składzie. Jeżeli zagrają to Vasco również wystawi identyczną jedenastkę jak w ostatnim meczu ligowym z Quilmes.

Więcej ciekawych informacji na temat Superclasico w newsach na stronie z ostatnich dwóch dni.

Przypuszczalne składy


River Plate: 4-3-1-2

Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonatan Maidana, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Sánchez, Leonardo Ponzio, Ariel Rojas – Leonardo Pisculichi – Rodrigo Mora, Teófilo Gutiérrez.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Lisandro Magallán, Nicolás Colazo – Cesar Meli, Fernando Gago, Cristian Erbes, Federico Carrizo – Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.