Superclásico – nd. 22:05

River-Boca

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z River Plate w spotkaniu 8. kolejki Superliga Argentina 2017/2018. „Xeneizes” niezależnie od wyniku pozostaną liderem rozgrywek.

Po 7 kolejkach Xeneizes z kompletem punktów zdecydowanie przewodzą ligowej stawce. Bilans bramkowy 19:1 również robi piorunujące wrażenie. Grupa pościgowa gubi punkty aż miło i również w 9. kolejce sytuacja taka ma miejsce. San Lorenzo i Huracan przegrały swoje spotkania, a Talleres Cordoba zremisowali. Natomiast Union Santa Fe czeka wyjazd do Velezu Sarsfield. W tej sytuacji w razie wygranej w Superclasico przewaga Bosteros nad drugą ekipą może nawet wzrosnąć do 9 oczek. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Millonarios w lidze spisują się przeciętnie i tracą 11 oczek do Boca. Po części jest to efekt koncentrowania się na Copa Libertadores i grania eksperymentalnym składem. River Plate nie nie wygrała w lidze od 4 spotkań, 3 z nich remisując i przegrywając tydzień temu aż 0:4 na wyjeździe z Talleres.

W tygodniu ekipa Marcelo Gallardo odpadła jednak w półfinale Pucharu Wyzwolicieli w niesamowitych okolicznościach z Lanus i nie wiadomo jak to wpłynie na morale drużyny. Millonarios po wygranej u siebie 1:0 wygrywali już na wyjeździe 2:0 by ostatecznie przegrać 2:4. Mogą być wiec totalnie rozbici psychicznie, albo dodatkowo zmotywowani i niebezpieczni jak przysłowiowe zranione zwierze.

Guillermo Barros Schelotto zamierza desygnować do gry identyczny skład jak w ostatnim meczu ligowym z Belgrano wygranym na La Bombonera aż 4:0. Natomiast Marcelo Gallardo prawdopodobnie da szansę tej samej jedenastce jaka we wtorek rozpoczęła pechowy mecz z Lanus.

Kadra na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi.

Obrońcy: Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Paolo Goltz, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi, Juan Manuel Insaurralde.

Pomocnicy: Pablo Pérez, Wilmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni.

Napastnicy: Cristian Pavón, Darío Benedetto, Edwin Cardona, Walter Bou, Agustín Bouzat, Junior Benítez, Cristian Espinoza.

Przypuszczalne składy

River Plate (4-4-2):
German Lux – Gonzalo Montiel, Jonatan Maidana, Javier Pinola, Milton Casco – Ignacio Fernández, Leonardo Ponzio, Enzo Pérez, Ariel Rojas – Gonzalo Martínez, Ignacio Scocco.

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitán Nández, Wilmar Barrios, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Darío Benedetto, Edwin Cardona.

Sędzia: Néstor Pitana..

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź