Superclasico: Co warto wiedzieć?

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrane kolejne ligowe Superclasico pomiędzy River Plate i Boca Juniors. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek, które warto wiedzieć przed tym meczem.

Dla Marcelo Gallardo i Rodolfo Arruabarreny będą to pierwsze Superclasicos w roli trenera. Obaj mieli jednak okazję występować w nich jako zawodnicy. Gallardo wziął udział w 16 takich meczach, z których River Plate wygrała cztery, zremisowała pięć i siedem przegrała. Marcelo strzelił w nich trzy gole. Arruabarreny wystąpił 11 spotkaniach derbowych, z których pięć zakończyło się wygranymi Xeneizes, trzy remisami, a trzy porażkami. Strzelił natomiast tylko jedną bramkę.

Mecz jako arbiter główny poprowadzi Mauro Vigliano. 39-letni sędzia poprowadzi Superclasico po raz pierwszy w swojej karierze sędziowskiej. Miał natomiast okazję prowadzić mecze obu drużyn z innymi ekipami. River Plate gwizdał w dziewięciu spotkaniach, w których zanotowali oni pięć wygranych, trzy remisy i dwie porażki. Boca sędziował pięciokrotnie i dwa mecze te kończyły się wygranymi Xeneizes, dwa remisami i jedno porażką.

Bezpieczeństwa ponad 60 tysięcy fanów na El Monumental będzie pilnowało 1200 policjantów i 450 pracowników firm ochroniarskich.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.