Spotkanie z przedstawicielem Cvitanicha

CvitanichPrezydent Boca Juniors, Daniel Angelici i trener Carlos Bianchi spotkali się z menadżerem Dario Cvitanicha, Eduardo Gamarnikiem. Tematem rozmowy była możliwość ponownego sprowadzenia napastnika do Boca Juniors.

Darío znamy doskonale, bo w sezonie 2011/2012 grał w Boca wypożyczony z Ajaxu Amsterdam. Miał wówczas spory udział w wygraniu Torneo Apertura 2011 i dojściu do finału Copa Libertadores 2012. Niestety władze Xeneizes nie znalazły środków na jego definitywne wykupienie i ostatecznie wylądował we francuskiej OGC Nicea. Tam prezentuje się bardzo dobrze i jest największą gwiazdą drużyny. Przez dwa sezony strzelił 27 bramek w 58 spotkaniach (stan na 26 kwietnia 2014 r.). Dario nie ukrywa, że wraz z żoną pragną powrotu do Argentyny i na każdym kroku podkreśla, jak znakomicie czuł się w Boca Juniors i że bardzo chętnie zostałby zawodnikiem Xeneizes. Problemem jest jednak fakt, że przez kolejny rok wciąż ma ważną umowę z francuskim klubem.

Inne informacje odnośnie ruchów kadrowych w obozie Xeneizes, to wypożyczenie  na kolejny rok Orlando Gaona Lugo do Olimpii Asuncion oraz wypożyczenie Guillermo Fernándeza do Atletico Rafaeli. Bianchi zrezygnował również z Sebastiána Vidala i Briana Floresa i oni również zapewne niedługo zostaną gdzieś wypożyczeni.

Ciekawostką ostatnich godzin jest propozycja kupna Emmanuela Gigliottiego przez jeden z klubów z Arabii Saudyjskiej. Szejkowie zaoferowali za niego 5 mln dolarów, ale oferta została odrzucona już przez samego napastnika, który miał prezydentowi Angeliciemu powiedzieć, że “chce zostać mistrzem z Boca”.

Podczas wtorkowego treningu drobnej kontuzji nabawił się Emanuel Trípodi. Bramkarz lekko skręcił lewą kostkę.

espndeportes – telam

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.