Spokojne zwycięstwo nad beniaminkiem

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 2:0 Defensa y Justicia, w spotkaniu 13. kolejki sezonu Torneo de Transición 2014.

Xeneizes grając nieco rezerwowym składem odnieśli pewne zwycięstwo nad beniaminkiem, który po raz pierwszy w swojej historii miał okazję zaprezentować się w spotkaniu ligowym na La Bombonera. Zawodnicy Rodolfo Arruabarreny mieli ten mecz wygrać jak najmniejszym nakładem sił i w praktyce to zrobili. Prowadzenie objęli już w 9 minucie po indywidualnej akcji Juaan Manuela Martineza, który po wyleczeniu kontuzji jest ostatnio w wybornej formie. Ten sam zawodnik w 40 minucie wykorzystał niefrasobliwość bramkarza i obrońcy rywali, którzy tak nieudolnie wybijali piłkę, że przejął ją Federico Carrizo i podał piłkę do mającego w praktyce pustą bramkę Burrito.

Dwubramkowe prowadzenie do przerwy praktycznie rozstrzygnęło losy spotkania. Co prawda goście ambitnie darzyli do zmiany wyniku spotkania, ale to kontratakujący Bosteros byli bliżsi strzelenia kolejnej bramki. Sam Emmanuel Gigliotti zmarnował dwie dogodne okazje. Augustin Orion dopiero w doliczonym czasie gry musiał wykazać swój wysoki kunszt broniąc bardzo groźny strzał jednego z rywali.

Niestety na samym początku spotkania kontuzji doznał obrońca Xeneizes, Lisandro Magallán i musiał zostać zastąpiony przez Claudio Péreza. Uraz kolana wyglądał na bardzo poważny i prawdopodobnie młody defensor nie zagra już w tym roku.

Boca Juniors vs. Defensa y Justicia – 2:0 (2:0)
1:0 Juan Manuel Martinez (9′)
2:0 Juan Manuel Martinez (40′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 48% – 52%
Strzały (celne): 17 (3) – 10 (2)
Faule: 8 – 11
Rzuty rożne: 2 – 8
Spalone: 1 – 3
Interwencje bramkarzy: 2 – 1

Boca Juniors:
Agustín Orion – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Lisandro Magallán (12′ Claudio Pérez), Emanuel Insúa – Cesar Meli (78′ Federico Bravo), Adrián Cubas, Fernando Gago (62′ Gonzalo Castellani) – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti, Federico Carrizo.

Defensa y Justicia:
Fernando Pellegrino – Luciano Vella, Carlos Casteglione, Carlos Matheu, Javier Yacuzzi – Nery Leyes, Nicolás Bertocchi (71′ Marcelo Benitez), Washington Camacho – Ciro Rius, Brian Fernández (90′ Leandro Fioravanti), Leandro González (63′ Mariano Barbieri ).

Żółte kartki: Adrián Andrés Cubas, Claudio Pérez (Boca Juniors) – Carlos Matheu, Carlos Casteglione, Luciano Vella, Nery Leyes (Defensa y Justicia).

Sędzia: Néstor Pitana.

 

Aktualna tabela ligowatutaj.

Tabela trzyletnia decydująca o spadkachtutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.