Skromne zwycięstwo nad Quilmes

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 1:0 Quilmes, w spotkaniu 9. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Zwycięstwo gospodarzy choć skromne, to było w pełni zasłużone. Xeneizes przez całe spotkanie zdecydowanie przeważali, ale pod bramką Silvio Dulchicha brakowało precyzji i szczęścia. Na całe szczęście kilka minut po przerwie udało się strzelić bramkę, której autorem był Federico Carrizo. Wielki udział przy tym trafieniu miał Andrés Chávez, który po szarży lewą stroną obsłużył kapitalnym podaniem autora zwycięskiego gola.

Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk przed przyszłotygodniowym Superclasico z River Plate. Po dwóch ostatnich meczach (remis z Banfield i porażka z Racingiem) w drużynie miała prawo wkraść się niepewność, ale chłopcy trenera Rodolfo Arruabarreny wczoraj zdali egzamin. Dzięki kompletowi punktów Bosteros nieznacznie zniwelowali stratę do liderującej River Plate z 10 do 8 punktów, gdyż Millonarios w nocy zremisowali na wyjeździe 1:1 z Lanus.

Boca Juniors vs. Velez Sarsfield – 1:0 (0:0)
1:0 Federico Carrizo (52′)