Sergio Romero w Boca!

Boca Juniors podpisali kontrakt z Sergio Romero. Prawdopodobnie 35-letni bramkarz podpisał umowę do końca grudnia 2024 roku. Wielokrotny reprezentant Argentyny był wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu umowy z włoską Venezia FC.

Romero ma za sobą bardzo bogatą karierę zawodniczą. W Argentynie debiutował w Racing Club. W lipcu 2007 roku trafił do holenderskiego AZ Alkmaar. W sierpniu 2011 roku przeniósł się do włoskiej Sampdorii Genua. Następnie był na wypożyczeniu w AS Monaco, a w lipcu 2015 roku na zasadzie wolnego transferu trafił do Manchesteru United. W Anglii pełnił głownie rolę rezerwowego. Po wygaśnięciu umowy z MU w październiku 2021 roku związał się z Venezia FC. We włoskim klubie był podstawowym bramkarzem, ale od marca nie grał z powodu kontuzji (operacja prawego kolana).

Sergio ma bogatą kartę w reprezentacji Argentyny. Był podstawowym bramkarzem Albicelestes podczas MŚ w 2010 i 2014 roku. Z Mundialu w 2018 roku wyeliminowała go kontuzja. W sumie w latach 2009-2018 wystąpił w 96 spotkaniach.

Wg. argentyńskich mediów choć jego umowa z Boca obowiązuje do końca grudnia 2024 roku to może zostać rozwiązana końcem czerwca 2023 roku.

Zakontraktowanie doświadczonego bramkarza w ostatnim dniu okna transferowego w Argentynie jest pokłosiem sytuacji z Augustinem Rossim. Podstawowy golkiper Boca ma ważny kontrakt z klubem do końca czerwca 2023 roku. Klub zaoferował mu nowy kontrakt, ale zawodnik go nie zaakceptował i już od stycznia 2023 roku będzie mógł negocjować z ewentualnym nowym klubem.

telam.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.