Sebastián Villa pierwszym wzmocnieniem

Villa Sebastian

Boca Juniors oficjalnie potwierdzili transfer kolumbijskiego napastnika Sebastiána Villi. W środę 22-letni zawodnik w koszulce “Azul y Oro” zwiedzał stadion i obiekty klubowe, a czwartkowego poranka już wziął udział w treningu wspólnie z drużyną.

O możliwości jego transferu do Boca Juniors mówiono od jakiegoś czasu. Pod koniec poprzedniego tygodnia zawodnik przebywał w Buenos Aires i przechodził badania medyczne. Media informowały wówczas, że testów medycznych niestety nie przeszedł wskutek nękających go wcześniej urazów kolana, więc do transferu nie dojdzie (pisaliśmy o tym tutaj). Cała saga ostatecznie zakończyła się happyend’em.

Oficjalna strona klubu nie podaje szczegółów jego transferu z Deportes Tolima. W argentyńskich mediach również trudno o jakiekolwiek informacje. Natomiast źródła kolumbijskie podają, że “Xeneizes” nabyli 70% praw do jego karty zawodniczej za kwotę 3,5 miliona dolarów.

Villa ma być potencjalnym zmienikiem/następcą swojego rówieśnika Cristiana Pavóna. Skrzydłowy będący obecnie bodaj najlepszym piłkarzem Superligi przebywa wraz z reprezentacją Argentyny na Mistrzostwach Świata (gdzie wchodził z ławki rezerwowych we wszystkich trzech grupowych starciach, a nawet zaliczył jedną asystę drugiego stopnia przeciwko Nigerii). Mimo, że niedawno przedłużył kontrakt do 2022 roku, a jego klauzula odejścia wzrosła do zawrotnej kwoty 50 milionów dolarów, to niewykluczone, iż po elitarnym turnieju gwiazdor Boca zostanie sprzedany.

Villa w statystykach

Sezon Drużyna Rozgrywki  Mecze  Bramki
2018 Deportivo Tolima Liga Aguila 25 5
2017 Deportivo Tolima Liga Aguila 34 0
2016 Deportivo Tolima Liga Aguila 3 0
Suma  ———  ———– 62 5

 

 

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.