Scocco nie dla Boca?

Argentyńskie media od kilku dni informowały, że priorytetem w trwającym oknie transferowym dla Boca jest sprowadzenie Ignacio Scocco. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, bo angielski Sunderland nie jest skory go wypożyczyć, a za transfer definitywny żąda 5,5 mln dolarów.

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Scocco jest Carlos Bianchi. Sam prezydent Daniel Angelici potwierdził w mediach, że Ignacio jest priorytetem dla Xeneizes.

Menadżer napastnika, Fabian Soldini, w wywiadzie dla Radio América stwierdził: – Trener Gustavo Poyet chce by ‘Nacho’ został w klubie. Jedynym sposobem na jego sprowadzenie jest definitywny transfer. To sprawia, że powrót do któregoś z argentyńskich klubów jest mało prawdopodobny.

Spekuluje się, że Sunderland byłby w stanie przystać na ofertę opiewającą na kwotę 5,5 mln dolarów. Sam w styczniu tego roku kupił go z brazylijskiego Internacionalu Porto Alegre za prawie 4 mln euro.

Soldini przyznał również, że żaden z argentyńskich klubów oficjalnie nie skontaktował się z nim w sprawie Scocco, choć nieformalne zapytania były ze strony Boca Juniors, River Plate, San Lorenzo i Newell’s Old Boys. Dodał, że dla napastnika priorytetem byłaby gra w Newell’s, czyli klubie którego jest wychowankiem.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.