San Lorenzo vs. Boca Juniors – sob. 22:45

W sobotni późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z San Lorenzo de Almagro w spotkaniu 7. kolejki Superliga Argentina. Przypomnijmy, że „El Ciclón” są jedynym zespołem z tzw. historią, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z „Xeneizes”.

Dzisiejszy klasyk jest jest zarazem meczem kolejki. Przed tym spotkaniem Boca Juniors mają 14 punktów, a San Lorenzo 13 i zajmowały dwa czołowe miejsca w tabeli. Wczoraj zostały jednak przeskoczone przez Argentinos Juniors, które wygrało z Central Córdoba 3:1 i ma punktów 15. Oznacza to, że stawką dzisiejszego pojedynku jest fotel lidera.

Bramkarz „Bosteros” Esteban Andrada śrubuje rekord minut bez puszczonej bramki. Aktualnie licznik wskazuje na 958 minut i oby dzisiaj został jeszcze przedłużony.

Gospodarze w poprzedniej kolejce przegrali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie, wtapiając 1:2 na wyjeździe z Colónem. Kosztowało to ich utratę pozycji lidera na rzecz właśnie Boca Juniors.