San Lorenzo vs. Boca Juniors – sob. 22:45

 

W sobotni późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z San Lorenzo de Almagro w spotkaniu 7. kolejki Superliga Argentina. Przypomnijmy, że “El Ciclón” są jedynym zespołem z tzw. historią, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z “Xeneizes”.

Dzisiejszy klasyk jest jest zarazem meczem kolejki. Przed tym spotkaniem Boca Juniors mają 14 punktów, a San Lorenzo 13 i zajmowały dwa czołowe miejsca w tabeli. Wczoraj zostały jednak przeskoczone przez Argentinos Juniors, które wygrało z Central Córdoba 3:1 i ma punktów 15. Oznacza to, że stawką dzisiejszego pojedynku jest fotel lidera.

Bramkarz “Bosteros” Esteban Andrada śrubuje rekord minut bez puszczonej bramki. Aktualnie licznik wskazuje na 958 minut i oby dzisiaj został jeszcze przedłużony.

Gospodarze w poprzedniej kolejce przegrali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie, wtapiając 1:2 na wyjeździe z Colónem. Kosztowało to ich utratę pozycji lidera na rzecz właśnie Boca Juniors.

Przypuszczalne składy:

San Lorenzo (4-2-3-1):
Nicolás Navarro – Víctor Salazar, Santiago Vergini, Ramón Arias, Bruno Pittón – Gerónimo Poblete, Lucas Menossi – Óscar Romero, Fernando Belluschi, Ángel Romero – Adam Bareiro.

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más – Emanuel Reynoso, Nicolás Capaldo, Iván Marcone, Alexis MacAllister – Sebastián Villa, Franco Soldano.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na podstronę:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.