San Lorenzo vs Boca Juniors – nd. 23:15

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z San Lorenzo de Almagro w spotkaniu 14. kolejki Superliga Argentina 2017/2018. Argentyński klasyk będzie zarazem meczem na szczycie ligowej tabeli, bo zmierzy się aktualny wicelider z liderem.

Co tu dużo pisać, zapowiada się arcyciekawe widowisko i to o wysoką stawkę, dodatkowo z mocnymi podtekstami. “Bosteros” w razie wygranej odskoczą od stawki pościgowej na 8-9 punktów, w razie porażki “El Ciclon” zbliżą się ponownie na dystans trzech oczek. Dodatkowy smaczek spotkania to dwójka nowych graczy Boca, obrońcy Julio Buffarini i Emmanuel Más. Ten pierwszy jeszcze niedawno był graczem San Lorenzo, a drugi z tego klubu trafił do Trabzonspor i teraz do “Bosteros”. Natomiast w składzie gospodarzy są Matías Caruzzo i Nicolás Blandi, swego czasu niechciani na La Bombonera.

W porównaniu do składu, który w poprzednim tygodniu mierzył się z Colon de Santa Fe, trener Guillermo Barros Schelotto dokona jednej zmiany. Wraca po kontuzji Pablo Pérez i zajmie miejsce w pomocy. To oznacza zmianę systemu na 4-3-3 z 4-2-3-1. Na ławce zatem usiądzie Walter Bou, a jako środkowy napastnik zagra tym razem Carlos Tévez.

Trener gospodarzy Claudio Biaggio również dokona zmiany schematu gry z 4-3-1-2 na 4-4-1-1 i tym samym będzie chciał wzmocnić środek pola i sparaliżować skrzydła “Xeneizes”. Fani gospodarzy zastanawiają się czy uda się zastąpić w ofensywie Ezequiela Ceruttiego sprzedanego do Arabii Saudyjskiej i otrząsnąć się po zeszłotygodniowej porażce z Talleres. Z powodu czerwonych kartek zobaczonych w tym meczu zagrać nie mogą Alexis Castro i Gonzalo Rodríguez.

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Paolo Goltz, Julio Buffarini, Emmanuel Más, Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini
Pomocnicy: Wílmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona, Emanuel Reynoso, Pablo Pérez
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Walter Bou, Ramón Ábila, Cristian Espinoza

Przypuszczalne składy:

San Lorenzo (4-4-1-1):
Nicolás Navarro – Paulo Díaz, Fabricio Coloccini, Matías Caruzzo, Gabriel Rojas – Gabriel Gudiño, Robert Piris Da Motta, Facundo Quignón, Fernando Belluschi – Rubén Botta – Nicolás Blandi

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitan Nández, Wílmar Barrios, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Carlos Tévez, Edwin Cardona

Sędzia: Silvio Trucco

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.