Rozstrzelali Velez Sarsfield!

Boca Juniors rozbili na wyjeździe 7:1 Velez Sarsfield w spotkaniu 4. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Dzięki wygranej awansowali na 4. miejsce w tabeli tej grupy i tracą trzech pierwszych ekip tylko jeden punkt. Jest to obiecujący prognostyk przed przyszłotygodniowym ligowym Superclasico z River Plate.

Rozmiary zwycięstwa są sporą niespodzianką po tym jak w ostatnim czasie Xeneizes grali bardzo słabo, a kilka dni temu w męczarniach pokonali 2:1 w Copa Argentina 4-ligowe Claypole. Ponadto Velez to lider grupy B., który wygrał trzy pierwsze mecze w rozgrywkach, a w sumie notował passę sześciu kolejnych ligowych zwycięstw. Paradoksalnie przez blisko 50 minut mecz był bardzo wyrównany i nic nie zapowiadało takiej deklasacji El Fortin. Bosteros jednak w ciągu niespełna 10 minut zaaplikowali im trzy bramki i wybyli korzystny wynik z głowy.

Kapitalny mecz rozegrali Kolumbijczycy w barwach Xeneizes Edwin Cardona i Sebastian Villa. Ten pierwszy otworzył wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego i zanotował dwie asysty bramkowe. Ten drugi szarpał po skrzydle w swoim stylu i strzelił dwa kluczowe gole na 2:1 i 3:1.  Swoje trzy grosze dorzucił do tego inny Kolumbijczyk Frank Fabra asystując przy dwóch ostatnich trafieniach. Dublet ustrzelił również 21-letni pomocnik i wielka nadzieja argentyńskiej piłki Gonzalo Maroni, a i powracający po przerwie po śmierci ojca Carlos Tevez trafił do siatki gospodarzy.

Miejmy nadzieję, że jest to zapowiedź przebudzenia Boca Juniors, a zweryfikuje to już w najbliższą niedzielę River Plate w ligowym Superclasico rozegranym na La Bombonera. Trener Miguel Angel Russo, którego pozycja zaczęła być już kwestionowana będzie miał kilka dni spokoju i wytchnienia w swojej pracy.

Velez Sarsfield vs Boca Juniors – 1:7 (1:2)
0:1 Edwin Cardona (21′)
1:1 Juan-Martin Lucero (26′)
1:2 Sebastian Villa (31′)
1:3 Sebastian Villa (53′)
1:4 Gonzalo Maroni (55′)
1:5 Carlos Tevez (62′)
1:6 Gonzalo Maroni (74′)