Rosario Central vs. Boca Juniors – śr. 22:10

Boca Juniors zmierzą się dzisiaj na wyjeździe z Rosario Central, w spotkaniu 11. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Wydaje się, że po bolesnej porażce z River Plate w niedzielnym Superclasico rozegranym na La Bombonera, szanse na wywalczenie mistrzostwa są już tylko matematyczne. Jest jednak o co walczyć, bo potrzebne są punkty pozwalające awansować do Copa Sudamericana, a przez te rozgrywki wiedzie jedna z dróg do przyszłorocznego Copa Libertadores. Tabela łączna z Inicial 2013 i Final 2014 i zasady kwalifikacji znajdziecie tutaj. Ponadto trzeba szybko otrząsnąć się po niedzielnej porażce i zrehabilitować w oczach własnych fanów.

Central w tabeli sąsiadują z Boca Juniors i w dotychczasowej rywalizacji zgromadzili 12 punktów, czyli tyle samo co Xeneizes. Tegoroczny beniaminek zwłaszcza u siebie jest bardzo groźną ekipą, którą prowadzi ceniony w Argentynie trener Miguel Ángel Russo i która w składzie ma kilku doświadczonych w Primera Division zawodników. Kilku z nich ma nawet przeszłość w Boca Juniors, bramkarz Mauricio Caranta i Jesus Mendez, który w poprzednim sezonie grał jeszcze na La Bombonera i który ma coś do udowodnienia włodarzom Boca Juniors.

W wyjściowym składzie Bosteros zabraknie kontuzjowanego Juana Romana Riquelme (w kolejnym meczu z Godoy Cruz już prawdopodobnie zagra). W tej sytuacji Carlos Bianchi zdecyduje się na zmianę systemu gry z 4-3-1-2 na 4-4-2. Miejsce Romana w pomocy zajmie Federico Bravo. Co ciekawe podczas inaugurującego sezon spotkania w Rosario z Newell’s Old Boys, Virrey również zastosował podobne i nieco defensywne ustawienie. Teoretycznie miejsce Riquelme mógłby zając Luciano Acosta i wówczas Bosteros zagraliby w dotychczasowym schemacie, ale na taki wariant Bianchi zdecyduje się zapewne w razie niekorzystnego wyniku spotkania.

Natomiast większej ilości zmian zmuszony jest dokonać Miguel Ángel Russo. Chyba najlepszy zawodnik Central w obecnym sezonie, Federico Carrizo, nie może zagrać z powodu kartek i będzie go musiał zastąpić młody Jonás Aguirre. Wraca natomiast do linii pomocy Nery Domínguez i zagra w miejsce Matíasa Balliniego. Do taktycznej zmiany dojdzie również w ataku i weteran Sebastián Abreu zastąpi “pogromcę” Boca z czasów gry w Tigre, Carlosa Lunę.

Przypuszczalne składy

Quilmes: 4-4-2
Mauricio Caranta – Paulo Ferrari, Tomás Berra, Alejando Donatti, Rafael Delgado – Hernán Encina, Nery Domínguez, Jesús Méndez, Jonás Aguirre – Walter Acuña, Sebastián Abreu.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Federico Bravo, Fernando Gago, Juan Sánchez Miño – Juan Manuel Martínez y Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Fernando Rapallini.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.