Rosario Central vs Boca Juniors (statystyki)

 

Obie drużyny spotkały się ze sobą w erze zawodowego futbolu 154 razy w spotkaniach ligowych. Boca Juniors triumfowali 68 razy i pokonywali bramkarzy popularnych “Canallas” 237 razy. Rosario Central wygrało 48 spotkań i strzeliło 197 bramek. Natomiast w 38 potyczkach zanotowano remisy.

Bilans ostatnich sześciu oficjalnie spotkań z Central nie jest korzystny – aż cztery porażki, trzy remisy. Ostatnie spotkania o stawkę kończyły się niekorzystnie dla Boca. Zwłaszcza bolesne było wyeliminowanie na początku listopada 2016 z Copa Argentina. “Bosteros” przegrali 1:2 i tym samym stracili wówczas ostatnią szansę na zakwalifikowanie się do następnej edycji Copa Libertadores. “Xeneizes” przegrali również w Copa Argentina 2017 i zostali wyeliminowani z dalszej rywalizacji. Wygrać udało się w końcu w maju br. w Superpucharze, ale dopiero po serii rzutów karnych, bo w regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis.

Bilans wyjazdowych spotkań ligowych w XXI wieku z Rosario Central jest bardzo wyrównany, ale jednak niekorzystny, 5 zwycięstw Boca, 1 remis i 7 porażek. Jednak aż pięć ostatnich wizyt ligowych w Rosario zakończyły się porażkami, w tym dwie przed spadkiem Central do Nacional B. Jak widać drużyna ta w ostatnim czasie ewidentnie nie leży Boca Juniors.

Najwyższe wyniki w historii:
* Clausura 2003: Rosario Central – Boca Juniors – 7:2
* Campeonato 1953: Boca Juniors – Rosario Central – 6:1

Szczegóły ostatnich 9 spotkań ligowych:
* Apertura 2009: Rosario Central – Boca Juniors – 2:1 (J.Méndez, Castillejos // J.Krupoviesa).
* Clausura 2010: Boca Juniors – Rosario Central – 1:2 (N.Gaitán // A.de León, M.Caraglio)
* Inicial 2013: Boca Juniors – Rosario Central – 1:1 (E.Gigliotti // S.Abreu)
* Final 2014:
Rosario Central – Boca Juniors – 2:1 ( F.Niell, A.Donatti// E.Gigliotti)
* Campeonato 2014: Boca Juniors
Rosario Central – 2:1 ( M.Echeverría, L.Marín// J.Valencia).
* Torneo AFA 2015:Rosario Central
– Boca Juniors – 3:1 (C.Delgado, J.Fernandez, M.Larrondo // A.Chávez).
* Torneo de la Independencia 2016/17:
Boca Juniors – Rosario Central – 1:1 (D.Benedetto // T.Gutiérrez).
Superliga Argentina 2017/2018: Rosario Central – 
Boca Juniors – 1:0 (M.Ruben).
* Superliga Argentina 2018/2019: Boca Juniors – Rosario Central – 1:1

Zagrali w barwach obu drużyn:
Roberto Carlos Abbondanzieri, Roberto Miguel Acuña, Pablo Álvarez, Rodolfo Martín Arruabarrena, Gustavo Barros Schelotto, Carlos Ángel Biasutto, Adolfo Bielli, Luis Calvo, Hugo Óscar Coscia, Rubén Da Silva, Marcelo Alejandro Delgado, Daniel Díaz, Osvaldo Escudero, Luciano Figueroa, Walter Gaitán, Cristian Alberto González, Ezequiel González, Leonardo Itabel, Diego Latorre, Miguel Ángel Loayza, César Luis Menotti, Elio Montaño, Potente, Roberto Rogel, Sergio Saturno, Darío Scotto, Arturo Marcelo Yorno, Jesús Méndez, Mauricio Caranta, Guillermo Burdisso, Lisandro Magallán, Federico Carrizo, Sebastián Sosa, Fernando Tobio, Matías Carusso, Nicolas Colazo, Claudio Riano.

własne

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.