Rosario Central vs. Boca Juniors – pt. 2:15

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Rosario Central, w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Copa Sudamericana 2014.

Na tym etapie rozgrywek drużyny brazylijskie i argentyńskie mierzą się pomiędzy sobą. Dopiero w kolejnej rundzie zmierzą się z drużyną z innego kraju Ameryki Południowej. Xeneizes jeżeli przejdą Central, to w 1/8 finału zmierzą się ze zwycięzcą pary Deportivo Capiatá (Paragwaj) – Caracas (Wenezuela), czyli jak widać rywalem teoretycznie o wiele łatwiejszym.

Boca Juniors nie są faworytem dzisiejszego spotkania. W lidze to Central do tej pory zgromadzili więcej punktów, gdyż w pięciu spotkaniach odnieśli 3 zwycięstwa i 2 mecze przegrali. Mają wiec o trzy oczka więcej w dorobku niż Bosteros. Ponadto w ostatnim czasie na swoim obiekcie mieli patent na Xeneizes. Trzy ostatnie mecze ligowe w Rosario kończyły się ich zwycięstwami (2:1, 2:1 i 2:0), a Boca ostatni raz wygrali na wyjeździe 2:1 w sierpniu 2006 roku.

Fani Xeneizes pomimo powyższych faktów są jednak optymistami przed dwumeczem. Dzisiejszego meczu wcale nie trzeba wygrać, a niedzielny mecz z Velezem pokazał, że potencjał w drużynie jest ogromny. W debiucie trenerskim Rodolfo Arruabarreny w Boca, drużyna w drugiej połowie zagrała wręcz koncertowo. Miejmy nadzieję, że teraz pójdzie za ciosem, bo Copa Sudamericana to jedna z szans na awans do przyszłorocznego Copa Libertadores, a to cel priorytetowy. Jedna droga została już zamknięta definitywnie, bo Bosteros sensacyjnie odpadli z Copa Argentina z drugoligowym Huracan. Wygranie ligi również będzie bardzo trudne, bo już praktycznie na starcie strata do liderującego i błyszczącego swoją grą River Plate wynosi 7 punktów. Stąd dobry występ w Copa Sudamericana może okazać się najłatwiejszą drogą do celu, a kwalifikację wywalczy ta argentyńska drużyna, która zajdzie w tych rozgrywkach najdalej.

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, to Vasco dokona tylko kosmetycznych zmian w porównaniu do meczu z Velezem. Wobec braku Fernando Gago (przebywa na kadrze Argentyny) w pomocy zastąpi go Gonzalo Castellani. Istnieje również możliwość, że od początku w miejsce Luciano Acosta zagra Andrés Chávez.

Zmiany szykuje również trener Miguel Angel Russo, który zastosuje rotację w składzie. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego w ataku zagra urugwajski weteran Sebastián Abreu zaJosé Valencia, a na środku obrony Alejandro Donatti za Lucas Acevedo.

Z drabinką Copa Sudamericana 2014 można zapoznać się tutaj.

Przypuszczalne składy

Rosario Central: 4-4-2
Mauricio Caranta – Paulo Ferrari, Tomás Berra, Alejandro Donatti, Rafael Delgado – Antonio Medina, Damián Musto, Fernando Barrientos, Jonas Aguirre – Walter Acuña, Sebastián Abreu.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Daniel Díaz, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Cristian Erbes – Gonzalo Castellani, Luciano Acosta (Andrés Chávez), Federico Carrizo – Jonathan Calleri.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.