Rosario Central vs Boca Juniors – nd. 23:40

W niedzielny późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Rosario Central w spotkaniu 16. kolejki Superliga Argentina. Będzie to ostatni mecz przed letnią przerwą ligową i w razie wygranej Bosteros przynajmniej do stycznia pozostaną samodzielnie lub wspólnie z Argentinos Juniors liderem rozgrywek.

Dzisiejszy mecz toczy się w cieniu wyborów na prezydenta Boca Juniors. W razie wygrania ich przez tzw. opozycję na czele której stoi Jorge Amor Ameal i Juan Roman Riquelme może to oznaczać, że dzisiejsze spotkanie będzie ostatnim dla trenera Gustavo Alfaro i niektórych zawodników. Kontrakt Alfaro wygasa końcem roku, a opozycja raczej go nie przedłuży. Mecz zapowiada się dla Xeneizes prawdziwą drogą przez mękę, bo Central w ostatnich meczach grają coraz lepiej, a jak pokazują statystyki są dla Boca prawdziwym koszmarem w ostatnich latach.

Gustavo Alfaro nie będzie mógł w dzisiejszym meczu skorzystać z kontuzjowanego Lisandro Lópeza. Jego miejsce na środku obrony zajmie Junior Alonso. Pod znakiem zapytania stoi również występ Ramona Abili, który podczas piątkowego treningu nabawił się urazu i niewykluczone, że zamiast niego zobaczymy na murawie Franco Soldado. Sporą niespodzianką jest pojawienie się w wyjściowym składzie Daniele De Rossiego. Włoch nie grał przez ponad 3 miesiące z powodu kontuzji. Media spekulują, że może to być jego pożegnalny mecz przed powrotem do Włoch. Ma się tak stać, gdy wybory wygra opozycja i jego przyjaciel Nicolas Burdisso przestanie pełnić funkcję dyrektora sportowego.

Gospodarze po słabszym początku sezonu w listopadzie prezentowali się już bardzo dobrze. Wygrali trzy kolejne spotkania, a w poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe 1:1 z Central Cordoba. Dzisiaj zapewne zrobią wszystko by wygrać, bo ich bilans pkt. za trzy ostatnie lata wynosi 1.209 i nie daje im to komfortu pozostania w Superlidze. Ponadto są bardzo blisko strefy dającej prawo gry w Copa Sudamericana, a i do trzeciego w tabeli Lanus w razie wygranej będą tracili zaledwie 3 oczka, a przecież pozycje 1-4 dają szansę gry w Copa Libertadores.

Przypuszczalne składy:

Rosario Central (4-4-2):
Jeremías Ledesma – Nahuel Molina, Diego Novaretti, Miguel Barbieri, Emanuel Brítez – Pedro Ojeda, Diego Zabala, Ciro Rius, Leonardo Gil – Lucas Gamba, Sebastián Ribas.

Boca Juniors (4-1-4-1):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Emmanuel Mas – Iván Marcone – Eduardo Salvio, Nicolás Capaldo, Daniele De Rossi, Alexis Mac Allister – Ramón Abila (Franco Soldano).

Sędzia: Diego Abal.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na podstronę:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.