Rosario Central vs Boca Juniors – nd. 01:15

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Rosario Central w spotkaniu 10. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Los Canallas to ostatnio bardzo niewygodny rywal dla Xeneizes. Bosteros nie wygrali z nimi od ośmiu oficjalnych spotkań, 5-krotnie przegrywając, 3-krotnie remisując. Jeden remis w 2019 roku w Superpucharze zakończył się wygraną Boca po serii rzutów karnych. Co ciekawe ostatni raz na obiekcie Central Boca wygrała w 2005 roku!

Obie ekipy nie wystartowały zbyt dobrze w obecnych rozgrywkach. Aktualnie gospodarze zajmują 19. miejsce z 10 oczkami na koncie (3 wygrane, 1 remis i 5 porażek), a Boca Juniors są na 15. pozycji mając jedno oczko więcej w dorobku (2 wygrane, 5 remisów i 2 porażki). W ostatnim czasie Rosario Central jakby się odbudowali. Po wyjazdowym remisie 1:1 z Newell’s odnieśli dwie kolejne wygrane rozbijając u siebie 4:0 Arsenal de Sarandi i ogrywając na wyjeździe 4:2 Central Cordoba. Boca Juniors również pod wodzą nowego trenera Sebastiana Battaglii zaczęli lepiej punktować. Wygrali dwa mecze i w ostatnim meczu zremisowali bezbramkowo u siebie w klasyku z Racing Club.

W porównaniu do ostatniego meczu Battaglia dokona kilku zmian w wyjściowym składzie. Na prawej obronie zabraknie Luisa Advínculi, który wyjechał na mecze reprezentacji Peru i jego miejsce zajmie Marcelo Weigandt. W pomocy Jorman Campuzano zagra tym razem w miejsce Estebana Rolóna. Być może również miejsce młodego Aarona Molinasa zajmie inny młodzian Cristian Medina. W ataku w miejsce Cristiana Pavóna może wejść Norberto Briasco.

W ekipie gospodarzy wraca do składu w pomocy Emiliano Vecchio, który ostatnio borykał się z urazem mięśniowym. W ataku już tradycyjnie straszyć obronę Boca będzie weteran Marco Ruben.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 168 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 76 zwycięstw, Rosario Central wygrał 51 razy, a w 41 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 259:206. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Rosario Central:  Jorge Broun – Damián Martínez, Facundo Almada, Gastón Ávila, Lautaro Blanco – Diego Zabala, Emmanuel Ojeda, Emiliano Vecchio, Luciano Ferreyra – Lucas Gamba, Marco Ruben.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Marcelo Weigandt, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo, Agustín Sandez – Aaron Molinas (Cristian Medina), Jorman Campuzano, Agustín Almendra – Juan Ramírez – Cristian Pavón (Norberto Briasco), Luis Vázquez.

Sędzia: Fernando Espinoza.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.