Roncaglia wrócił na La Bombonera!

Po dekadzie rozbratu na La Bombonera powrócił znany wychowanek! 35-letni Facundo Roncaglia na starość znów będzie przywdziewał barwy Boca Juniors!

Wiekowy prawy lub środkowy obrońca przez ostatnie 10 lat grał w Europie. Najpierw w Italii dla Fiorentiny i Genoa CFC, potem w Hiszpanii dla Celty Vigo, Valencii oraz Osasuny, a ostatnio przyodziewał barwy Arisu Limassol na Cyprze. Przyszedł z wolnego transferu.

Roncaglia występował też niegdyś dla reprezentacji Argentyny, z którą wziął udział na dwóch turniejach Copa América – w 2015 i 2016. Wówczas zdobył dwa wicemistrzostwa kontynentu. Łącznie dla “Albicelestes” zaliczył 14 meczów, z czego dwa były pod szyldem czempionatów o schedę w Ameryce Południowej.

W 2012 zagrał podczas pierwszej bitwy finałowej Copa Libertadores z brazylijskim Corinthians, gdzie strzelił gola w domowym meczu zremisowanym 1:1. Niestety, wskutek transferu do Fiorentiny nie przystąpił do rewanżu, a ten “Xeneizes” przegrali 0:2.

Przed odejściem do “Violi”, był też wypożyczany z Boca do hiszpańskiego Espanyolu oraz Estudiantes La Plata.

Weteran defensywy podpisał półtoraroczny kontrakt z Boca, zasilając swój macierzysty klub jako wolny agent.

Sprowadzenie gracza poza okienkiem transferowym umożliwiła sprzedaż młodego defensora Gastóna Ávili do belgijskiego Royalu Antwerpia, której finalizacja jest kwestią czasu.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.