Rolin zaklepany, Mena się zastanawia

Władze Boca Juniors “zaklepały” przybycie urugwajskiego obrońcy, Alexisa Rolína, z włoskiej Catanii i teraz czekają na decyzję Chilijczyka, Eugenio Mena, który dysponuje swoją kartą zawodniczą, ale ma kilka innych ofert.

Alexis Rolín zostanie wypożyczony z Catani na 12 miesięcy. Dzisiaj przyleci do Buenos Aires, ale do drużyny trenującej w Tandil dołączy dopiero w przyszłym tygodniu. 25-latek ma zastąpić na środku defensywy Juana Forlina, który wrócił z wypożyczenia do Kataru.

Rolin urodził się 7 lutego 1989 roku w Montevideo i swoją karierę piłkarską zaczynał w miejscowym Nacionalu. Już po roku gry w pierwszej drużynie w sezonie 2011/2012 (30 spotkań 3 gole) został sprzedany do włoskiej Catani za ok. 3,5 mln euro. We Włoszech przez 2,5 roku wystąpił w 36 oficjalnych spotkaniach. W 2012 roku z reprezentacją Urugwaju wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W przypadku Eugenio Meny sytuacja wygląda tak, że sąd w Brazylii ostatecznie zwolnił go z kontraktu z Santosem, który zalegał mu z płatnościami. Poza Boca Juniors otrzymał jednak kilka innych ofert pracy, m.in. z brazylijskiego Cruzeiro, klubu z Włoch i Ukrainy oraz z jednego z “gigantów” ligi chilijskiej (w gr chodzi ktoś z trójki Colo Colo, Universidad de Chile lub Universidad Catolica). Prawdopodobnie oferty te są bardziej satysfakcjonujące finansowo i stąd lewy obrońca nie może się zdecydować. Więcej o tym wielokrotnym reprezentancie Chile napiszę, jeżeli trafi na La Bombonera.

telam.com – espndeportes – es.wikipedia

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.