Rojo pierwszym wzmocnieniem Boca

Obrońca i reprezentant Argentyny, Marcos Rojo, będzie pierwszym wzmocnieniem Boca Juniors przed nowym sezonem. Do oficjalnego przedstawienia go jako zawodnika Xeneizes brakuje już tylko podpisu, który gracz powinien złożyć przed końcem weekendu. Obrońca ma związać się z Boca Juniors 2-letnim kontraktem z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Rojo od lata 2014 roku był zawodnikiem Manchesteru United. Jednak ostatnie 5 lat był tylko rezerwowym. W ciągu ostatnich 14 miesięcy wystąpił już w tylko 2 spotkaniach, a ostatnie pełne spotkanie rozegrał 7 listopada 2019. W dużej mierze było to również spowodowane wieloma kontuzjami. I właśnie brak gry i przygotowanie fizyczne może być największym problemem na początku jego kariery w Boca. Z dniem 31 stycznia za porozumieniem stron kończy się jego umowa z brytyjskim klubem.

Obrońca wcześniej występował regularnie w takich klubach jak Sporting Lizbona i Spartak Moskwa, a jest wychowankiem Estudiantes La Plata. Właśnie Studenci próbowali go teraz skłonić do gry u siebie, gdy toczyły się rozmowy odnośnie jego dołączenia do Boca Juniors.

tycsports

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.