River zdobyła La Bombonerę

Boca Juniors przegrali na La Bombonera 1:2 z River Plate, w spotkaniu 10. kolejki sezonu Torneo Final 2014. Goście po raz pierwszy od 10 lat wygrali Superclasico na obiekcie Xeneizes.

Niestety w 2014 roku dominacja Millonarios nad Xeneizes trwa w najlepsze. Po dwóch porażkach w Torneo de Verano przyszła i ta najbardziej bolesna, przegrana w ligowym Superclasico i to na La Bombonera. River Plate dzięki wygranej ma tylko punkt straty do liderującego Colon de Santa Fe i na dobre zgłosiła mistrzowskie aspiracje. Natomiast Boca Juniors tracą do lidera 6 punktów i choć nie jest to dużo, to wciąż prezentują toporny i mało skuteczny futbol. Trudno wiec być optymistą przed kolejnymi spotkaniami.

Pomimo porażki bohaterem meczu był Juan Riquelme, dla którego było to najprawdopodobniej ostatnie Superclasico w karierze. W czerwcu kończy mu się kontrakt z klubem i raczej nie zostanie on prolongowany. W 68 minucie Roman zaprezentował nam swój “popisowy numer”. Przepięknie uderzył z rzutu wolnego, ściągając przysłowiową pajęczynę z prawego okna bramki bronionej przez Marcelo Barovero.

Jeżeli chodzi o sam przebieg spotkania to przekonajcie się sami oglądając poniższy skrót, a w drugiej połowie naprawdę działo się bardzo dużo.

 

Boca Juniors vs. River Plate – 1:2 (0:0)
0:1 Manuel Lanzini (58′)
1:1 Juan Riquelme (68′)
1:2 Ramiro Funes Mori (86′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 51% – 49%
Strzały (celne): 10(6) – 10(4)
Faule: 18 – 23
Rzuty rożne: 3 – 2
Spalone: 0 – 3

Boca Juniors:
Agustín Orión – Hernán Grana (88′ Claudio Riaño), Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Fernando Gago, Cristian Erbes, Juan Sánchez Miño (66′ Luciano Acosta) – Juan Román Riquelme (84′ Nicólas Colazo) – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

River Plate:
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonatan Maidana, Eder Alvarez Balanta, Ramiro Funes Mori – Carlos Carbonero, Cristian Ledesma, Ariel Rojas (75′ Matias Kranevitter), Manuel Lanzini – Teófilo Gutiérrez (72′ Daniel Villalva), Fernando Cavenaghi (90′ Augusto Solari).

Żółte kartki: Daniel Díaz, Luciano Acosta, Juan Forlin, Agustín Orión (Boca) – Jonatan Maidana, Gabriel Mercado, Ariel Rojas, Ramiro Funes Mori (River).

Sędzia: Néstor Pitana.

 

Aktualna tabela ligowetutaj.

Tabela trzyletnia decydująca o spadkachtutaj.

Facebook Comments

2 komentarzy do "River zdobyła La Bombonerę"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    31 marca 2014 - 20:31 | Link

    Czemu zdobyła a nie zdobył?

Komentarze są wyłączone.